Fritz László ötödik lett a Serdülő Ob-n

A Tatabányán rendezett Újonc és Serdülő Országos bajnokság szombati 1500 - as fináléja után, a vasárnapi 800-as döntő már kevésbé sikerült a PVSK atlétájának.

Elolvasom 2020.09.20. 13:51

Fritz László bronzérmet szerzett a Serdülő Ob-n

A Tatabányán rendezett Újonc és Serdülő Országos bajnokság szombati 1500 - as döntőjében egyéni csúccsal lett harmadik a PVSK atlétája.

Elolvasom 2020.09.19. 13:41

Fritz László dobogóra esélyes a serdülő magyar bajnokságon

Magyarország Serdülő és Újonc Atlétikai Bajnokságát 2020. szeptember 18-20. között Tatabányán, a Grosics Gyula Stadionban rendezik. Az eseményen a PVSK atlétái is részt vesznek.

Elolvasom 2020.09.17. 14:13

Negyedik hely Szekszárdon

Fritz László, bár egyéni csúcsát megjavította, de javítható taktikai hibák miatt negyedik lett 800 m-en Szekszárdon.

Elolvasom 2020.09.11. 14:17

Harmadik hely a félmaraton versenyen

A PVSK atlétája, Szabó Tünde is indult a Budapesten rendezett Magyarország Felnőtt és U23 Félmaraton Bajnokságán, a 21,1 km-es versenyen, ahol Freier Balázs edző, az eredményesség mellett, egészen más szemszögből is figyelte az eseményt.

Elolvasom 2020.09.06. 11:38

31 év után kezdte újra, már Eb második - Horváth Lajos atléta

Három évtizednyi szünet után kezdte újra az atlétikát a PVSK szenior sportolója Horváth Lajos. Közel 50 évesen belevágott abba, amiről sokan azt hiszik, hogy nekik már nem fog menni. Horváth Lajos példája épp ezt cáfolja, hamar jöttek a sikerek, alig hat hónap után távolugrásban Eb második lett, most pedig az idei Ob-ra készül. Edzés előtt beszélgettünk a V11 büfé teraszán.

Elolvasom 2020.09.01. 15:43

Este nyolckor hárman nyolcszázon

Három tehetséges atlétánk, egyébként testvérek, a pandémia miatt is elmaradt verseny pótlása okán, kissé szokatlan esti időpontban, Veszprémben szerepelt az „Egyéni csúcsok versenyén”.

Elolvasom 2020.08.19. 15:29

A maximális teljesítményhez kell a motiváció

Ebben a sorozatban már írtunk a PVSK atlétáiról, akik a futások miatt látszólag könnyebb helyzetben voltak, és talán vannak is a többi sportággal szemben. Ezúttal egy fiatal és korát meghazudtolóan tudatos versenyzővel beszélgettem.

Elolvasom 2020.05.30. 16:34

Ma lenne 98 éves Solymossy Egon olimpikon középtávfutó

Sprinternek készült, végül kitűnő 400-as futó lett belőle. Már Londonban is rajthoz állhatott volna, de csak az 1952-es helsinki olimpián képviselhette hazánkat, és a PVSK-t.

Elolvasom 2020.05.17. 22:00

Fokozatosan kell visszatérni a korábbi gyakorlati munkához

Mindenki, köztük a sportolók is reménykednek abban, hogy rövidesen enyhülnek majd a kijárási korlátozások, és visszatérhet az élet a rendes kerékvágásba, és akkor a sportban is elindulhat az igazi munka.

Elolvasom 2020.05.06. 09:36

A láb mindig kéznél van

A rendkívüli helyzetben folyó edzésmunkáról sokat olvashattak a mi oldalainkon, és a különböző médiumokban is. Az atlétákkal kapcsolatban pedig az általános vélekedés az, hogy nekik könnyű, hiszen futni bárhol, bármikor lehet.

Elolvasom 2020.04.14. 13:23

Kürtösi Zsolt ma ünnepli születésnapját

Ezen a napon ünnepli születésnapját Kürtösi Zsolt tízpróbázó, aki 1971. március 21-én született Kiskunfélegyházán, és aki 2000-2005 között volt a PVSK versenyzője. Zsolt a Sydney-i olimpián képviselte egyesületünket, és a 11. helyen végzett. Érdekesség, hogy később bob versenyzőként kijutott a torinói Téli Olimpiára is.

Elolvasom 2020.03.21. 14:26