Taroltak a PVSK atlétái a szilveszteri futóversenyen

Sokan a futást választották óévbúcsúztatónak 2022-ben, ha kissé mókás formában is, még egyszer áldozzanak a sport oltárán, és a Pécs Pláza parkolójából indulva lefussák a 3 és 4 km közötti távot, mielőtt elkezdődik az esti nagy buli.

Természetesen a Melitta SE hagyományos év végi rendezvényén ott voltak a nagy egyesületek, köztük a PVSK atlétái is, akik, látva eredményeiket nagyon komolyan vették a versenyt.

Az ilyenkor szokásos színes jelmezekből sem volt hiány, voltak itt csibék, egy Shrek, egy jégkorongozó, Chewbacca és egy boszorkánytanonc is, illetve egy színes parókás unikornis is megjelent. Az emberekkel együtt, néhány négylábú házibarát is izgatottan várta a rajtot, amely 11 órakor egy pezsgő durranással el is érkezett. Voltak fiatalok, akik rollerrel vagy kerékpárral vágtak neki a távnak, és olyanok is, akik babakocsit toltak maguk előtt.

A leggyorsabban, nagyot hajrázva, a PVSK versenyzője dr. Jakab András tudta le a távot, mögötte is két PVSK-s Fritz László és Baumholczer Máté ért célba. A 12 év alattiak versenyét szintén egyesületünk atlétája Fritz Dóra nyerte. A hölgyeknél Szabó Tünde (PVSK) volt a leggyorsabb. A harmadik Bálint Gréta is kitett magáért. Egyszóval szép és vidám évadzárója volt a PVSK atlétáinak.