Ökölvívó Szakosztály

Hírek, eredmények

Hamar véget ért számunkra az emlékverseny

Az idén a 65. alkalommal rendeznek nemzetközi ökölvívó versenyt Debrecenben. A hétfőtől péntekig tartó eseményen a 24 országból érkezett, több mint 200 hazai és külföldi résztvevő között ott volt a PVSK tehetsége, Cservenka Róbert (75 kg) is.

Elolvasom 2021.02.08. 19:28

Ebben az évben is lesz Bocskai Emlékverseny

Az idén is a 65. alkalommal lesz nemzetközi ökölvívó torna Debrecenben. Ez az év első olyan ökölvívó rendezvénye, ahol a hosszú pihenő után megmutathatják magukat az ökölvívók, és felmérhetik azt is, hol tartanak a felkészülésben.

Elolvasom 2021.02.04. 19:00

Edzőtáborban Cservenka Róbert, a PVSK ökölvívója

Az idén 65. alkalommal lesz nemzetközi ökölvívó torna Debrecenben, ugyanis a Bocskai emlékverseny nyitja az idei versenyszezont. A felkészülés részeként Dunaújvárosban edzőtáborozik a válogatott keret.

Elolvasom 2021.01.28. 11:44

Tehetség van, csak meg kell találni

Régi mondás, hogy nem elég felfedezni, de naponta nevelni, oktatni is kell a tehetséges sportolókat. Különösen igaz ez a ma már sok lemondást, és rengeteg munkát igénylő küzdősportokra, így az ökölvívásra is.

Elolvasom 2021.01.13. 17:17

Ma ünnepli születésnapját Alvics Gyula ökölvívó

Három olimpiára készült, ám végül csak egyre jutott ki. A legeredményesebb pécsi ökölvívóként egy-egy évtized legjobb hazai ifjúsági, majd felnőtt nehézsúlyú versenyzője volt, igaz, két Eb-bronzát éppen nem a PVSK színeiben érte el. #

Elolvasom 2021.01.12. 08:03

Küzdősport a pandémia árnyékában

A járványhelyzet minden sportágat megérintett, így az ökölvívást is. Az ikonikus öklözőkkel büszkélkedő magyar boksz, ezen belül is a női ökölvívás, ezekben a nehéz napokban a sportág megújulásáért is küzd.

Elolvasom 2021.01.07. 08:00

Ma van Horváth Géza ökölvívó mesteredző születésnapja

A PVSK kiemelkedő egyénisége, mindenki által tisztelt edzője volt ő, aki sok országos bajnokot nevelt akkor, amikor fénykorát élte Magyarországon az ökölvívás. Több mint fél évszázadot töltött el szeretett sportága szolgálatában.

Elolvasom 2020.12.29. 08:30

Két bronzérem az Ökölvívó Ob-n

A PVSK két ökölvívója Horváth Zsófia és Cservenka Róbert a harmadik helyen végzett a háromszoros olimpiai, valamint kétszeres Európa-bajnokunk, Papp László nevét viselő Ökölvívó Ob-n Győrben.

Elolvasom 2020.11.02. 08:26

Samu Ferenc Péter Ifjúsági Országos bajnokságot nyert

Az Ifjúsági Ökölvívó Országos bajnokságon a 2002-2003-ban született ökölvívók vehettek részt, a PVSK korcsoportjának későbbi győztes versenyzője, Samu Ferenc Péter is ott volt a mezőnyben.

Elolvasom 2020.10.22. 17:06