Közös edzésen vettek részt a PVSK távfutói

Mivel az atlétika versenyekben novembertől január végéig szünet van, ezért a Magyar Atlétikai Szövetség Távfutó szakága az év utolsó előtti napján, egy napos közös edzést szervezett a válogattaknak, és a válogatottságra esélyes futóknak. A PVSK-ból öten érdemelték ki a részvételt.

November végén volt az utolsó szabadtéri verseny, és csak januárban indul a fedettpályás szezon, ezért közös edzésen vettünk részt a meghívott szakosztályok versenyzőivel. – Ezt már a futóinkat elkísérő Freier Balázs mondja, majd a következőkkel folytatta. - Öten, négy fiú, Lomb Ádám, Fritz László, Plisz Balázs, Valler Tamás, és egy hölgy, Nagy Lujza voltak jogosultak a szereplésre.

A rendezvény Budapesten a BOK csarnokban volt, ott ahol majd a fedett versenyeket is rendezik. Hangsúlyozom, hogy nem a helyezés volt a fontos, hiszen a csarnokban 200 m-es pálya van, hanem az edzés minősége. Mindenki a saját futótávjának megfelelő optimális futómennyiséget végezte el, és megpróbálta a legpontosabban végrehajtani a távokat.

A másik fontos feladat az volt, hogy össze tudjuk hasonlítani a mi eredményeinket más versenyzők eredményeivel, vagyis képet kaptunk arról, hogy mi most hol tartunk. Ezen információk kielemzése után végezzük el a tovább munkát, felkészülve a januári végén kezdődő fedett pályás versenyekre.

Itt jegyzem meg, hogy Lomb Ádám január 5-én Kenyába utazik, és egy bizonyára számara nagy tapasztalatokat hozó edzőtáborban vesz részt. Neki most speciális munkát kell végeznie, hiszen az utazásig már csak néhány nap van hátra - fejezte a beszámolóját Freier Balázs.