Érmekkel és értékes helyezésekkel tértek haza sportlövőink Százhalombattáról

Légfegyveres Országos Bajnokságon vettek részt sportlövőink Százhalombattán. Ezúttal sem maradtak el a sikerek...

A PVSK sportlövő szakosztálya csütörtökön, pénteken és vasárnap a Magyar Sportlövők Szövetsége által rendezett Légfegyveres Országos Bajnokságon vett részt Százhalombattán.

Az eredményeknek már csütörtökön örülhettünk amikor a junior lányok és fiúk versenyeztek légpuska 60 lövéses versenyszámban.

Storcz Júlia a juniorok 8-as döntőjébe a 6. helyen került be, és végül fantasztikus küzdelemben, nagyon kiegyensúlyozott versenyzéssel a bronzérmet szerezte meg.

Somogyvári Flóra első éves juniorként hatalmas 11,2 körös új egyéni csúcsot lőtt, és Molnár Kata első éves ifjúsági korcsoportú puskás versenyzőnk szintén nagyon kitett magáért.

A Storcz Júlia, Somogyvári Flóra, Molnár Kata összeállítású Junior lány csapatunk a negyedik helyen végzett.

A junior fiúk versenyében a Sallai Zsombor, Illés Dénes, Gebhardt Ákos összeállítású csapatunknak mindössze 0,5 kör hiányzott a bronzéremhez... Ez nagyon benne lett volna a csapatban, de most nem jött össze az érem.

Pénteken az Ifjúsági lányok és fiúk, valamint a junior vegyes páros versenyekre került sor.

A Hegedüs Abigél, Molnár Kata, Juronics Anna összeállítású ifjúsági lány csapatunk a 4. helyen végzett.

A Gebhardt Ákos, Baksics Dániel és Periskics Márton összeállítású ifjúsági fiú csapatunk ezüstérmes lett.

A junior vegyespárosban két csapategységet tudtunk indítani. A Storcz Júlia - Gebhardt Ákos duó az elődöntőben a 6. helyen végzett, míg a Molnár Kata - Illés Dénes duónk a 9. helyen zárta a versenyt.

A felnőtt nők között a Storcz Júlia, Seres Gréta és Somogyvári Flóra összeállítású csapatunk az 5. helyen végzett.

Az eredmények:

LPU 60 Junior lányok:

3. hely: Storcz Júlia 619,5

17. hely: Somogyvári Flóra 603,2 Új egyéni csúcs!

Ablonczy Orsolya szakosztályvezető így értékelt:

Alapvetően nagyon elégedettek lehetünk az eredményekkel. Több csapategységünknél is a fiatalabb korcsoportból indítottuk magasabb korcsoportokban a versenyzőinket. A fiatalok igazán kitettek magukért. Sajnos technikai problémánk is adódott: Storcz Júlia légpuskája nem úgy működött, ahogy kellett volna.. Ez már hét közben is látszott az edzéseken, viszont még így is nagyon szépen állta a sarat és őszintén, nagyon örültünk az egyéni érmének! A sportlövészet technikai sport, és az ilyen jellegű problémákkal sajnos, néha számolnunk kell.