Lomb Ádám a Mezei Liga második fordulójára készül

A PVSK kommunikációs stábja, sok más érdeklődővel együtt, izgatottan várta a 37. Pécs-Harkány futóverseny célba érkezőit, hogy azonnali interjút készítsen a helyzettekkel. A férfi mezőny győztese, Lomb Ádám a PVSK hosszútávfutója, olyan friss volt 25,5 km után, mintha csak egy laza 400-as körről érkezett volna.

Amikor felhívtuk Ádámot, arról is érdeklődtünk, hogy a harkányi győzelem után, hogyan készül a hétvégi, Veszprém melletti Nemesvámoson rendezendő nagy megmérettetésre.

A versenyt megelőző két napon kicsit lazább az edzés, a hét elején kb. 60-70 km-et futottam, de az előző héten 110 és 120 km felett is teljesítettem. Nagyon örülök, hogy nyertem a harkányi távon, ebből kiindulva, az ellenfelek ismeretében az első öt hely valamelyikét tartom elérhető célnak.

Freier Balázstól, Lomb Ádám edzőjétől is azt kérdeztük, mik az esélyei Ádámnak. - Mivel ez egy sorozat második állomása, amelyet mi a további versenyekre való felkészülés részeként is tekintünk, és azért is jó, hogy nem olyan egyhangú a régebben alapozásnak is nevezett folyamat. A Pécs - Harkány futóverseny nagyon jól sikerült Ádámnak, remek formában van, és ha ebből indulunk ki, akkor én az első ötbe várom, amely akár dobogót is jelenthet.

Ne feledjük, ez csak egy fordulója az egész sorozatnak, még kettő hátravan, és aztán még döntő is lesz. Ezzel együtt nagyon fontos ez a megmérettetés is.- mondta el a szakosztályvezető.