PVSK győzelem a 37. Pécs-Harkány Futóversenyen

Lomb Ádám nyerte a 37. Pécs-Harkány Futóversenyt. A győztes idő 1:22:59 volt.

Lomb Ádám után a kiváló tájékozódási futó Baumholczer Máté ért célba az egyéni versenyben, az ő ideje 1:33:33.

"Tegnap Békécsabán versenyeztem, ott már erre a versenyre készültem. Igyekeztem segíteni a csapatot is, de úgy érzem mégis maradt még bennem energia, nem futottam ki mindent magamból" - mondta a célban Lomb Ádám.

A váltóversenyben is PVSK siker született, a Lomb Ádám - Jakab András - VallerTamás trió 1 óra 26 perc 17 másodperc alatt teljesítette a Pécs-Harkány távot. Lomb Ádám ezzel két aranyat is szerzett a 37. Pécs-Harkányon, hiszen az egyéni, mellett váltóban is diadalmaskodott.

1:47:26-nál állt meg az óra, amikor a győztes női váltó átszelte a célvonalat a harkányi Zsigmondi sétányon. Nagy Lujza, Dér Andrea, Freierné Kovács Dóra alkotta a PVSK Nők elnevezésű csapatot, így ebben a számban is a PVSK szerezte meg az első helyet.

Öt percet kellett várni az egyéniben leggyorsabb hölgyversenyző célba érkezésére. Kovács Zita 1 óra 52 perc 4 másodperc alatt teljesítette a távot.

A férfiváltó második helyzettje az MG Product Kapovári AC csapata lett, az idejük 01:34:46. Náluk fél perccel volt lassabb a PVSK Fritzek csapat, a Fritz testvérek alkotta váltó az elején még tartotta a lépést Lomb Ádámékkal, de később lelassultak. A negyedik helyre is a PVSK futói érkeztek, a PVSK Tájfutók 1 óra 40 perc és 22 másodperc alatt teljesítették a távot, itt Baumholczer Máté mellett, Erki Ármin és Benke-Somorjai Dávid alkotta a csapatot.

A verseny csodálatos időben zajlott, a futók ragyogó napsütésben, 13 fokos hőmérsékletben indultak, a rajtjelet Szabó Tünde a PVSK olimpikonja adta meg.