Maratoni sportlövőhétvége

A hétvégén három versenyen is részt vettek a PVSK sportlövöi.

A Pécsi Vasutas Sportkör versenyzői múlt pénteken a Sportlövő Diákolimpia Országos Döntőjén vettek részt Gyöngyösön, majd szombaton, Budapesten az Utánpótlás Kupa I. fordulóján szerepeltek, végül voltak, akik még a Target Sprint Diákolimpia Országos Döntőjét is bevállalták erre a hétvégére.

Az eredményekről, a tapasztalatokról Ablonczy Orsolyát, a sportlövő szakosztály vezetőjét kérdeztük.

Több turnusban utaztunk a versenyre hatalmas létszám miatt, mivel a megyei fordulóról továbbjutott összes gyereket szerettük volna az országos döntőn is lőállásban látni, versenyezni. Összesen 13 versenyzőnk és 7 szakkörösünk vett részt a megmérettetésen. Versenyzőink szépen helytálltak a hosszú pénteki versenynapon, de a tisztes helytállás ellenére is csak egy érmet szereztünk Gyöngyösön. Többen végeztek ez előkelő negyedik és ötödik helyeken. Volt, aki köregyenlőséggel, viszont rosszabb utolsó sorozattal csúszott csak le a dobogóról.

Összességében a maratonira sikerült hétvége nagyon megterhelő volt a fiataloknak a nagy távolságok miatt is, de mint tudjuk, teher alatt nő a pálma. Kellenek az ilyen jellegű terhelések is. Most mindenki számára új feladatok jönnek. Versenyzőink közül többen még az érettségire készülnek, hiszen hátra vannak még a szóbelik, amihez nagyon sok sikert kívánunk nekik. Viszont hamarosan itt a nyári szünet és mi újult erővel csapunk bele a nyári felkészülésbe. Az ötven méteren nagyon rövid lesz a versenyszezon az ifi és junior korcsoportban versenyzőknek, mivel július végén már országos bajnokságuk lesz. Ebből a nagyon rövid, másfél hónapos felkészülésből kell kihoznunk majd a maximumot - mondta Ablonczy Orsolya.

Molnár Kata a Szent Mór Iskolaközpont 8. osztályos tanulója a zárt irányzékú légpuska 20 lövéses versenyszámban a III-IV. korcsoportban, 189 köregységgel és 11 db belső tízessel végül a dobogó 3. helyére állhatott.

Ugyanebben a versenyszámban Juronics Anna 188 köregységgel az 5., Hegedüs Abigél 187 köregységgel a 7., míg Héra Georgina élete első igazán nagy országos versenyén 179 köregységgel a 13. helyen végzett.

A III.-IV. korcsoportos fiúknál Baksics Dániel köregyenlőséggel, megegyező számú belső tízessel, viszont rosszabb utolsó sorozattal, 192 köregységgel végül a 4. helyen zárta a versenyt.

Bertalan Zolta 189 köregységgel a 8. helyen, míg Gyurkó Zsombor 161 köregységgel a 25. helyen végzett.

Az V-VI. korcsoprotban a fiúk versenyében Gebhardt Ákos 388 köregységgel az 5. helyen végzett, míg Sallai Zsombor 9., és Illés Dénes a 12. helyen zárta a versenyt.

A III-IV. korcsoportos fiúk légpisztoly 20 lövéses versenyén Vajda Martin 157 köregységgel a 19. helyen végzett, míg Illés Gergely az V-VI. korcsoportban a légpisztoly 40 lövéses kategóriában 330 köregységgel a 21. helyen zárt.

A szombati versenynapon, Budapesten az Utánptótlás Kupa I. fordulóján vett részt a szakosztály szintén nagy létszámú csapattal.

A fiatalok közül többen is dobogós helyezéseket értek el, és voltak, akik úgy egyéni csúcsokat döntöttek.

Az eredmények:

Légpuska 40 lövés Serdülő Lányok:

3. hely: Juronics Anna 383

5. hely: Hegedüs Abigél 377

12. hely: Héra Georgina 360 - Új egyéni csúcs!

3. hely: Sallai Zsombor 535

A fiatalok közül hárman a Target Sprint Diákolimpia Országos Döntőjén is részt vettek.

A Target Sprint Diákolimpián két versenyzőnk is a 4. helyen végzett:

Nyílt irányzékú légpuska V-VI. kcs. fiúk:

4. hely: Szőlősy Mátyás 06:19

11. hely: Sallai Zsombor 07:21

Nyílt irányzékú légpuska IV. kcs. fiúk:

4. hely: Bertalan Zolta 06:19

Bertalan Zolta a Koch Valéria Gimnázium és Általános Iskola tanulója mindössze 0,4 másodperccel maradt le a dobogóról.