Érmeket és új egyéni csúcsokat hozott a zalaegerszegi verseny

Zalaegerszegen, a ZTE tízéves jubileumi versenyén jártak a hétvégén sportlövőink, akik nagyon szépen szerepeltek a megmérettetésen, több érmet is szereztek.

Nyolc fővel utazott sportlövő szakosztályunk a hétvégi, zalaegerszegi jubileumi versenyre, ahol többen két versenyszámban is indultak. A serdülők közül Molnár Kata, Bertalan Zolta és Baksics Dániel az ifik tizedelt 40 lövéses versenyében, majd a saját korcsoportjukban, a serdülők között, szintén 40 lövéses légpuska versenyszámban is indult. Baksics Dániel az ifjúsági korcsoportban új, 5,4 körös egyéni csúcsot lőtt.

Molnár Kata a serdülő lány légpuska 40 lövésben 2 körös egyéni csúcsot ért el, és ezzel meg is nyerte a lányok versenyét. Juronics Anna a 3. helyen végzett.

Az ifjúságiak között Somogyvári Flóra és Sallai Zsombor az 50 méteres számokban jeleskedett. Flóra a 3x20 összetett versenyszámban 6 körös egyéni csúcsot döntött, és Zsombor ugyanebben a versenyszámban újabb 4 körrel javította meg legjobb eredményét.

Serdülők légpuska 20 lövéses versenyszáma (fiú-lány összevont):

Molnár Luca: 4. hely, 178 kör

Serdülő Lány Légpuska 40 lövés:

Molnár Kata: 1. hely, 387 kör (új egyéni csúcs)

Juronics Anna: 3. hely, 372 kör

Molnár Luca: 5. hely, 371 kör

Hegedűs Abigél: 6. hely, 367 kör

Serdülő Fiú Légpuska 40 lövés:

Baksics Dániel: 4. hely, 379 kör

Bertalan Zolta 7. hely, 372 kör

Ifjúsági lány légpuska 40 lövés (tizedelt)

Molnár Kata: 9. hely, 397,7 kör

Ifjúsági fiú légpuska 40 lövés (tizedelt)

Baksics Dániel: 4. hely, 403,8 kör (új egyéni csúcs)

Bertalan Zolta: 15. hely, 384,4 kör

Ifjúságiak kisöbű sportpuska 60 fekvő versenyszáma (fiú-lány összevont)

Sallai Zsombor: 3. hely, 602,9 kör

Juniorok kisöbű sportpuska 60 fekvő versenyszáma (fiú-lány összevont)

Somogyvári Flóra: 5. hely, 585,8 kör

Ifjúságiak kisöbű sportpuska 3*20 összetett versenyszáma (fiú-lány összevont)

Sallai Zsombor: 2. hely, 565 (új egyéni csúcs)

Somogyvári Flóra: 3. hely, 541 (új egyéni csúcs)

- Nagyon jó hangulatú versenyen vettünk részt, a szervezők is igazán kitettek magukért. A gyerekek közül többen extra terhelést kaptak azzal, hogy egy nap alatt több versenyszámban is teljesíteniük kellett. Nagyon ügyesek voltak, és igazán szép eredményeket értek el – értékelte a versenyt Ablonczy Orsolya, szakosztályvezető.