Hazai pályán győzött az NKA Pécs, megnyerte a pécsi rangadót.

NKA Pécs–PVSK-Veolia 83-58 (10-12, 25-12, 21-18, 27-16)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport. Pécs, Füzy Ákos pálya, 400 néző.

NKA Pécs: Kerpel-Fronius 2 , Kovács P. 6, Kollár 4, Meleg 10, Djordjevics 20/12. Cs. Rátvay 2, Benke 15/6, Lados 13/9, Kazy, Scherer 11/9. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

PVSK-Veolia: Halász 4/3, Harler 15/6, Molnár M., Tóth N. 1, Juhos 14/6. Cs.: Horti 17, Bíró O. 5/3, Németh A., Füzi, Bíró L. 2. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Ahogyan elkezdődött a meccs, az is gyorsan világossá vált, hogy nagyon felkészült belőlünk az NKA – igaz mi sem kevésbé belőlük! Hatalmas taktikai csata zajlott a pályán, a védekezés mind a két oldalon remekül működött. A minimális különbséget az jelentette, hogy nálunk Harler és Juhos be tudott találni kintről, így igaz, hogy nagyon pontszegény lett az első tíz perc, de legalább a mi 12-10-es vezetésünkkel zárult.

Ez azonban nem tartott sokáig, az NKA ugyanis a második negyed elején igyekezett ritmust váltani, és meg kell hagyni, nem is csinálták rosszul a fiatalok. Lendületes támadásokat vezettek, miközben a mi támadásink méregfogát ki tudták húzni, így meg is léptek négy ponttal. Aztán jöttek azonban Juhos pillanatai, amivel 16-12-ről rögvest 16-17-re módosult az eredmény. A hullámvasút azonban nem fékezett, a hazaiak is gyorsan válaszoltak, majd Djordjevics hármasa után már Juhász Olivérnek kellett időt kérnie.

Bár ezt követően egy 2+1-es akcióval rögtön jött is az engyenlítés, Djordjevics nagyon elkapta a fonalat, újabb 8 pontot rámolt be, és mire észbe kaphattunk volna, már 32-22 állt az eredményjelzőn. Két perccel a félidő vége előtt újra időt kellett kérnie edzőnknek. Sem Harler, sem Halász nem igazán tudott érvényesülni támadásban, ezért igyekezett is forgatni a csapatot Juhász Olivér, hogy végre megtalálja azt az ötöst, ami legjobban szuperál – de sajnos úgy tűnt, csak Juhosnak megy a pontszerzés. A nagyszünethez érve így annak is örülnünk kellett, hogy nem lépett meg még jobban az alaposan belelkesülő NKA.

Az nyilvánvaló volt, hogy a támadójátékunkat nagyon össze kell kapnunk, ha azt akarjuk, hogy legyen esélyünk a győzelemre. Szerencsére a harmadik negyed elején úgy tűnt, sikerült is a szünetben elvégezni a házifeladatot. Egyre dinamikusabb játékkal elkezdtünk zárkózni, 38-34-nél pedig jött is a hazai időkérés.

Hiába azonban a remek kezdés, egy idő után ismét elkezdtek előjönni az első félidőben látott hibák, és amikor Juhos a padon ült, szemlátomást nem úgy működött a játékunk, ahogyan szerettük volna. Közben azért jött még pár érdekes játékvezetői ítélet is. A harmadik negyed végén, a dudaszó pillanatában még Benke is bevágott egy triplát, így 56-42-ről, mínusz tizennégyről kellett nekiugranunk az utolsó tíz percnek – ami egyáltalán nem tűnt könnyűnek.

Úgy meg pláne nem, hogy bár négy ponttal indultunk az utolsó etapban, gyorsan jött azonban két hazai tripla, így egyre nehezebb lett a helyzetünk. És bár a küzdőszellemmel nem volt baj, a pontosság, és az erős sajnos hiányzott. Valójában nem csak a hajrában, hanem nagyjából az egész mérkőzésen.

Így pedig az egyre felszabadultabbá váló NKA igazán jól érezhette magát saját közönsége előtt, úgy, hogy amihez csak nyúltak Ivica Mavrenski tanítványai, abból bizony kosár született. Az utolsó percekre egy kicsit már a hitünk is elfogyott, így végül 25 ponttal tudta megnyerni a rangadót az NKA Pécs.