Nem lehet relaxálni!

Két győztes bajnoki után jön szezonbeli harmadik meccsünk, pénteken 17 órától a TF-et fogadjuk az NB I. B Piros csoportjában.

A Cegléd elleni szép rajt után a hazai premier is remekül sült el csapatunk számára, hiszen az előző hétvégén a DEAC U23 ellen, egy nyögvenyelős első félidő után taroltunk a nagyszünetet követően. Persze azért ne legyen kétségünk afelől, hogy a TF-Budapest elleni pénteki meccsre készülve vezetőedzőnk, Szrecsko Szekulovics nem épp a rosszabbul sikerült periódusra fókuszálva készíti fel a csapatot a videózás során.

A fő téma természetesen az első negyed vége és a teljes második negyed volt – jelentette ki Szekulovics. – A többivel nem volt gond, a második félidőben azért megmutattuk, hogy tudunk mi jól játszani, látszik, hogy jó formában vagyunk és fizikálisan sincsenek gondjaink. A mentális résszel kell egy kicsit foglalkozni, végig képesnek kell lennünk koncentrálni. Az, hogy öt percig odafigyelünk, öt percig meg nem, egész egyszerűen nem fér bele.

Bár papíron most egy könnyebbnek ígérkező hazai mérkőzés jön a TF ellen, vezetőedzőnk azért óvva int attól mindenkit, hogy előre beírjuk magunknak a győzelmet.

Nincs olyan, hogy könnyű meccs, senki se gondolja, hogy idejön a TF és akkor lehet majd relaxálni – szögezte le trénerünk. – A PVSK ellen egyébként is mindenki keményebben játszik, hiszen mindenki minket akar megverni.

Csapatkapitányunk, Horti Bálint a DEAC ellen kemény védekezéssel, és a csapat irányításával hívta fel magára a figyelmet. Ahogy megtudtuk tőle, az, hogy center létére ő mondja meg a társaknak, ki hova helyezkedjen, fiatal korában még elképzelhetetlen volt számára.

Még úgy 18-20 koromban játszottam egyszer Gulyás Robi ellen, aki épp akkor tért haza Franciaországból – mesélte Bálint. – Ő hívta a figurákat, ő mondta mindenkinek a pályán, hogy ki hova álljon. Akkor nagyon meglepődtem ezen, addig nem láttam még ilyet. A DEAC ellen meccsre kanyarodva, a nagyszünet után felkeményedett a védekezésünk és végül magabiztosan nyertünk, úgyhogy mondhatom, hogy ez most nálam, nálunk is működött. Ebből is látszik, hogy ha vannak szerzett labdáink, abból tudunk indulni. Márpedig vannak nagyon ügyes, fiatal, gyors, mozgékony játékosaik akik átrohannak a pályán, az üres ziccereknél jobb helyzet pedig nem kell.

Centerünk azt is hozzátette még, hogy a jól sikerült felkészülés után nagyon boldog volt a csapat, hogy a Cegléd ellen idegenben összejött a jó rajt, de a DEAC legyőzése után is örültek. Szerinte azonban most kell igazán figyelniük, és lehetőleg minden szembejövő riválist le kell gyűrni. Ami pedig a múlt héten, már a kezdés előtt, az utcán a csapatot éltető szurkolóinkat illeti?

Az öltözőben nyitva volt az ablak, ki is néztünk, hogy mi ez a vonulás – mesélte Horti. – Nagyon boldogok vagyunk, hogy ennyien kijöttek az első hazaira, és az is jó, hogy eddig elégedettek is lehetnek. Jöjjenek most is minél többen, akár majd idegenbe is. Mi azon leszünk, hogy minél több örömet szerezzünk nekik!