Pazar második félidő

A nagyszünetben ugyan még a DEAC U23 vezetett, a második félidőben azonban szinte hiba nélkül játszottunk, és meggyőző különbséggel húztuk be második győzelmünket is.

PVSK-Veolia - DEAC U23 102-76 (24-16, 16-30, 30-17, 32-13)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 2. forduló. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 200 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 17, Frank, Németh A. 15/3, Bíró O. 14, Horti 6. Cs.: Halász 12/3, Plézer 7/3, Mokánszki 8/3, Radó 4, Antóni 15/6, Molnár M. 4, Harka. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

DEAC U23: Ságodi 13/3, Várszegi 14/9, Hőgye 16/9, Hegedűs, Czermann 6. Cs.: Varga 3, Tóth G. 5, Turán 12/6, Bata 7/3, Bankó, Balázsi. Vezetőedző: Kádár Tamás.

A Cegléd elleni sikerrel a hátunk mögött, érthető módon magabiztosan kezdtünk első hazai bajnokinkon a DEAC U23 ellen. Főként a nagy kedvvel játszó Micsovics szerezte a pontokat eleinte, de ahogy teltek a percek, szépen lassan szinte mindenki betalált tőlünk. Ennek eredményeként a szépszámú szurkolótáborunk kifejezetten jókedvű lett, az előnyünk pedig apránként elkezdett nőni. Bár az első percben két Várszegi-tripla után még 6-2 volt oda, mire az első negyed végére értünk már mi vezettünk, közel tíz ponttal.

Épp ezért kicsit érthetetlen volt, hogy a második negyedben gyakorlatilag mintha kicserélték volna a csapatunkat, ami addig működött, az ebben a periódusban nem. Védekezésben puhák voltunk, elől pedig szinte képtelenek voltunk megtalálni a DEAC elleni fegyvert. A vendégek így igen gyorsan tudtak egyenlíteni, sőt, a negyed nagy részében már a vezetést is átvették. A nagyszünethez érve hattal vezetett ellenfelünk, de ami igazán aggasztónak tűnt, az a tíz perc alatt kapott 30 pont.

A nagyszünetben aztán Szrecsko Szekulovics minden bizonnyal le is teremtette a játékosokat, akik a harmadik negyedre úgy jöttek vissza, mintha vért ittak volna. Először újfent Micsovics volt a csapat motorja – remek betörései után rendre jöttek a pontok, sokszor még a plusz büntetők is –, védekezésben pedig sokkal keményebbé váltunk, ami már nem is ízlett a DEAC fiatal játékosainak. Fordított előjellel ugyan, de gyakorlatilag lemásoltuk a második negyedet, 30-17-re nyertük ezt a játékrészt, így 70-63-ról várhattuk a záró etapot.

A meccsen addig tapasztalható hullámzás azonban alábbhagyott, mi voltunk azok, akik ugyanolyan magas fordulatszámon tudtunk pörögni, mint kicsivel korábban. Ebben óriási szerepe volt Antóni Csanádnak, aki extázisban védekezett, ráadásként pedig a pontokat is lekezdte szórni a végén. Akárcsak Németh, aki az utolsó tíz percben összesen tízet termelt, a legvégén ő volt az, aki egy trojkával a száz pontos határt is átlépte.

Amilyen nehézkesen indult, olyan sima lett a vége, hiszen azért a 26 pontos győzelmet nem kell különösebben magyarázni.

Két kör után tehát két győzelemmel állunk, és így várhatjuk az október 6-kai, újabb hazai bajnokinkat a TF ellen. Bár, ha a ma esti, második félidőben mutatott játékunkat tudjuk hozni, akkor olyan nagyon nagy baj nem lehet.

Szrecsko Szekulovics: Nem vagyok elégedett az első félidőben látottakkal. Szerencsére jókor jött a szünet, mentálisan erősebben léptünk pályára a második félidőben. Először javítottunk a védekezésen, aztán a támadójátékunk is feljavult. Ha valaki a végeredményt nézi, akkor úgy tűnhet, mintha ez egy sima győzelem lett volna. Ez egy kemény mérkőzés volt, egy ilyen fiatal csapat ellen nem elég 10 percig jól játszani, a végéig folyamatosan kell koncentrálni. Gratulálok a csapatomnak!