Megvan az első

Remek védekezéssel sikerült legyűrnünk a MAFC-ot az elődöntő első meccsén, megérdemelt győzelemmel kezdtük a párharcot hazai pályán.

PVSK-Veolia - MAFC 95-79 (30-22, 16-17, 22-22, 27-18)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 1. mérkőzés. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 350 néző.

PVSK-Veolia: Halász 22/9, Harler 21/3, Molnár M. 11/6, Bíró O. 7/3, Horti 12. Cs.: Németh A. 12/9, Tóth N. 2, Bíró L., Radó, Takács D., Antóni 8/6. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

MAFC: Tóth P. 11/3, Pintér 2, Buzás 16/6, Komma 13, Bordács 11. Cs.: Polgárdy 15/9, Lewis 9/3, Biber 2, Misek, Maly. Vezetőedző: Lakits András.

Azt vezetőedzőnk is hangsúlyozta a MAFC elleni elődöntő előtt, hogy a védekezésünkön kell javítanunk, a fővárosaik elleni korábbi meccseken ugyanis rendre ezzel akadtak gondjaink. Úgy fest nem csak a levegőbe beszélt Szrecsko Szekulovics, ugyanis már az első percekben érezni lehetett, hogy sokkal keményebbek vagyunk a saját gyűrűnk közelében, mint az utóbbi időben. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen gyorsan sikerült tíz ponttal meglépnünk, amire kénytelen volt időkéréssel reagálni ellenfelünk.

Segített is a MAFC-nak a rövid pauza, ugyais egy 8-2-es rohanással válaszoltak a jó rajtunkra. Szerencsére azonban utána ismét a mi kezünkbe került az irányítás, közben ráadásul ötletes, gyors támadásokat vezettünk – Harler betöréseire nem volt ellenszere a vendégeknek –, és jött egy-egy extra kosár is, Bíró Olivér a világ végéről vert be egy hármast. Tíz perc után vezettünk is 30-22-re, teljesen megérdemelten.

Aztán a második negyed eleje már nagyon nem úgy nézett ki, ahogyan megálmodtuk. Bár a védekezésünk nagyjából rendben volt, majd hat percen át alig voltunk képesek betalálni, a MAFC fel is jött 2-3 pontra. Aztán jött a pályára Antóni, aki a nála másfél fejjel magasabb, addig remeklő Bordácsot gyakorlatilag levette a pályáról, olyan elánnal vetette bele magát a védekezésbe.

A negyed vége már támadásban is hozott megnyugtató pontokat, így a nagyszünetben is nálunk volt az előny, héttel mentünk.

A harmadik negyed kicsit más játékot hozott, itt már a vendégek is meg tudták bontani a védekezésünket, igaz legalább mindenre volt válaszunk. Így hiába jött fel többször is a nyakunkra a rivális, mindig jött egy-egy szép széria, ami után visszaállt a világ rendje. Közben Halász vállalt sokat támadásban, és bár 61-61-nél kicsit megijedtünk, a harmadik játékrész vége a miénk volt, így maradt a közte nyolc a javunkra.

A záró etap pedig már ismét úgy nézett ki, mint az első! Bíró Olivér és Antóni extázisban irányította a védelmünket, de ha kellett, Horti is vetődött a labdáért. Elől pedig olyan volt, mintha megfogadták volna játékosaink, hogy csak kintről ér kosarat szerezni.

Halász és Németh meg is nyitott egy házi dobópárbajt, de a végén az addig a triplakísérleteket pontatlanul elengedő Harler is beköszönt kintről. Az utolsó percekhez érve tíz fölé ment az előnyünk, és akkor már felszabadultan játsszva várhattuk a végét. Alaposan megdolgoztunk a győzelemért, amit így nagy mosollyal az arcokon ünnepelhettük meg a meccs végén.

A párharcban így 1-0-re vezetünk, szombaton idegenben szállhatunk ringbe a MAFC ellen a második sikerért!

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a csapatomnak! Nagyon jó felkészülés után vagyunk, viszont az érezhető volt, hogy nem tett jót, hogy ekkora volt a szünet az utolsó mérkőzésünk óta. Végig vezettünk, voltak gyengébb periódusaink, ilyen a rájátszás. Nyomás alatt voltunk, hiszen az első győzelem hazai pályán mindig nagyon fontos. Köszönöm a szurkolóknak ismét a fantasztikus hangulatot és buzdítást. Megyünk tovább, utazunk a hétvégén Budapestre, ahol szintén a győzelem lesz a cél.