Hosszabbítás után szenvedtünk vereséget

Egy a végletekig kiélezett meccsen, hosszabbítást követően maradtunk alul Nyíregyházán, ezzel szezonbeli második vereségünket szenvedtük el.

Hübner Nyíregyháza BS–PVSK-Veolia 102-92 (29-18, 19-20, 14-29, 22-17, 18-8) – hosszabbítás után

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 17. forduló.

Hübner Nyíregyháza BS: Bus 16/6, Végső 10, Ervin 25/6, Bonifert 17/6, Tarján 17/3. Cs.: Nagy 8/6, Glatz 3, Szobi 4, Völgyi 2, Geiger.

PVSK-Veolia: Micsovics 25/3, Németh A. 12/6, Molnár M., Bíró O. 13/3, Horti 16/3. Cs.: Mokánszki 18/12, Plézer 5, Antóni, Frank 3/3, Harka. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Bár a Nyíregyháza elleni idegenbeli bajnokinkra máz előző nap megérkeztünk a meccs helyszínére, mégis álmoskásan kezdtük a találkozót. Az első néhány támadásunk elég lassan épült fel, a hazaiak eközben elég gyorsan tudtak dobóhelyzeteket kialakítani, amelyekből rendre be is találtak a gyűrűnkbe. Láthatóan nem igazán találtuk a játékunkat az első negyedben, ami ráadásként szellős védekezéssel párosult, így nem csak a vezetést szerezte meg ellenfelünk, hanem az első negyed végéig el is kezdett felépíteni egy masszív, tíz pont körüli előnyt.

A rövid pauza arra mindenképpen jó volt, hogy vezetőedzőnk kicsit felrázza a csapatot, és a második tíz perc elején máris jobban nézett ki, amit a pályán láttunk. Elkezdtük jó védekezésekkel megkínálni ellenfelünket, elől pedig egymás után esett be Frank, majd Mokánszki triplája is. Bár volt pillanat korábban, amikor már 15 pont volt a Nyíregyháza előnye, a negyed derekán már csupán hat volt közte. Ahelyett azonban, hogy ezt a hullámot meglovagoltuk volna, ismét jött pár bosszantó hiba, eladott labda, és a nyírségiek ismét növelték a különbséget. Bár a félidő végén az utolsó két pont a miénk volt, ez is csak arra volt elegendő, hogy tíz pontra visszajöjjünk. A 48-38-as állás jelezte, hogy a nagyszünet után mindenben fel kell javulnunk.

Tudták ezt jól játékosaink is, akik a harmadik negyedre egy olyan védekezést rántottak elő a cilinderből, ami gyakorlatilag teljesen megbénította a hazaiakat hosszú percekre. Közben pedig nagy villámléptekkel kezdtük el faragni a hátrányunkat, alig három percre volt szükségünk, hogy máris egál közelében legyünk. Sőt, egy rövid ritmusvesztés után a negyedet ugyanúgy zártuk, ahogyan kezdtük, és főként Mokánszki külső dobásainak hála meg is fordítottuk az eredményt.

Úgy tűnt, hogy minden sínen van, hiszen 66-74-nél, az utolsó játékrész elején már nyolccal vezettünk. Itt azonban egy nyíregyházi időkérés után a hazaiak csináltak egy 9-0-s szériát, mi pedig két percre teljesen lefagytunk. A szívvel nem volt gond, tepertek Frankék becsülettel, de az egyre lelkesebb ellenfél megérezte a vérszagot, és másfél perccel a vége előtt már öt ponttal vezetett. Bár a legtöbb kétes szituációban a játékvezetők rendre a Nyíregyháza javára ítéltek, és ez láthatóan egyre jobban frusztrálta Némethéket, így is nagy hajrával sikerült egyenlítenünk, ráadásul a végén Micsovics kezében még a győztes dupla is ott volt – azonban most kipördült a laszti a gyűrűből, így jöhetett a hosszabbítás.

Ami Németh András duplájával indult, a lélektani előnnyel azonban nem tudtunk jól sáfárkodni. A hazaiaknál beestek az extra dobások, nálunk be-becsúszott néhány technikai hiba, és mire észbe kaptunk, már a veszett fejsze nyele után hadonásztunk. Két perccel a hosszabbítás vége előtt még Horti összeakaszkodott Bussal. Centerünk a földön fekve szabálytalankodott a nyíregyházival szemben, majd sípszó után Bus belerúgott Hortiba. A hosszas játékvezetői tanácskozás vége az lett, hogy Hortit állították ki, Bus megúszta egy technikaival és míg Mokánszki egy büntetőt emelhetett rá, a hazaiak négyszer állhattak a büntető vonalra, és a labdát is megtarthatták. Ez pedig el is döntötte a meccset, ugyanis Horti ellett már Bírót is leveszítettük kipontozódás miatt.

Érdekes ítéletek ide vagy oda, a Nyíregyháza megérdemelte a győzelmet, ugyanis nagyon lelkesen, sőt, olykor kifejezetten jól játszott. Nekünk azonban nem szabad sokáig keseregni, egy ilyen vereség után, azok után ahonnan az első félidőt követően sikerült felállnunk, nem kell szégyenkezni.