Fergeteges csapatmunka volt

Minden játékosunk betalált a TF elleni hazai bajnokin, nyolcan is 10 pont felett zárták, a végül 41 ponttal megnyert találkozót.

PVSK-Veolia - TF-Budapest 122-81 (26-15, 28-21, 36-25, 32-20)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 3. forduló. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 200 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 13/3, Németh A. 4, Molnár M. 12/3, Bíró O. 11/3, Horti 11. Cs.: Halász 15, Plézer 20/12, Mokánszki 10/6, Antóni 14/6, Radó 7, Frank 3, Harka 2. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

TF-Budapest: Szanyi 13/3, Simon B. 4, Karosi 13/9, Kelenföldi 17/6, Anda 14. Cs.: Dancsecs 5, Szántó 7, Tömösváry 3, Habel, Lőrincze 3/3, Vargovics 2. Vezetőedző: Beák Gábor.

A Cegléd és a DEAC U23 elleni meggyőző fölénnyel bezsebelt győzelmek után szurkolóink joggal vártak valami hasonlót a TF elleni ma esti bajnokin is. És ha már ilyenek voltak várakozások, csapatunk igyekezett is azoknak megfelelni. Még az sem zavart meg minket, hogy Micsovics az első percben, vérző orral volt kénytelen elhagyni a pályát, hiszen a helyére érkező Halász óriási lendülettel és kedvvel szállt be, egymás után szerzett labdákat, és fejez te be vagy ziccerrel, vagy büntetővel támadásainkat. Nagyon gyorsan ki is alakult egy kellemes, 6-8 pontos előnyünk, ami Plézer pontjaival 11-re nőtt az első negyed végére.

A folytatás is rendben volt, mert bár védekezésben talán lehettünk volna egy fokkal keményebbek is, támadásban egyenletes, jó teljesítményt nyújtott nálunk szinte mindenki. Menet közben Micsovics is vissza tudott jönni a pályára, és ha már ott volt, Halászhoz hasonlóan ő is szép betörésekkel zilálta szét a vendégek védelmét. A nagyszünetben már 18 volt az előnyünk, így semmi okunk sem maradt, hogy idegeskedjünk a második félidő előtt.

Főleg, hogy azt elsöprő támadójátékkal indítottuk. Plézer két triplát is bevert, de kifejezett öröm volt nézni Radó fantasztikus zsákolásait. Micsovics és Molnár is hozzátette a magáét ahhoz, hogy a harmadik tíz percet végül 36 dobott ponttal zárjuk.

Így a záró felvonásra már jöhettek az addig kevesebb lehetőséget kapók, Harka is többek között. És ha már ott volt, akkor elképesztően harcosan vetette bele magát a küzdelembe. Sorra hozta a lepattanókat, és a kemény melójának meg is lett a jutalma, két büntetőjével ugyanis ő dobhatta csapatunk 99. és 100. pontjait! De még itt sem volt megállás. Antóni és Molnár is betalált kintről, sőt, az addig támadásban visszafogottabb Mokánszki is bevert kettőt kintről. Ez pedig azt is jelentette, hogy ahogy nyílt a két csapat közti olló, úgy lépte át egyre több játékosunk a 10 dobott pontos határt. A meccs végéhez érve szám szerint nyolcan is kétszámjegyű ponttal szerepeltek a listán, de mind a tizenkét játékosunk feliratozott a pontszerzők közé.

Harmadik meccsünket is magabiztosan húztuk be, ezúttal 122-81-re. Három kör után így hibátlan mérleggel vezetjük a Piros csoportot, és önbizalommal telve várhatjuk a tavaly még az élvonalban szereplő Nyíregyháza elleni jövő heti, újabb hazai meccsünket.

Szrecsko Szekulovics: Nagyon büszke vagyok a fiúkra, ez igazi csapatmunka volt. Az első félidőben volt mit kritizálni, sok volt az eladott labda, viszont jól védekeztünk. Összességében minden pozíción jók voltunk, mindenki kapott lehetőséget és élt is vele. Nagyon örülök, gratulálok a csapatomnak!