Felőrölt minket a DEAC

Sajnos nagyon rossz dobóformát fogott ki csapatunk az idei első hazai bajnokin, így a palánkok alatt domináns DEAC ellen nem volt esélyünk a győzelemre.

PVSK-Veolia–DEAC-Tungsram 63-88 (13-25, 16-20, 10-17, 24-26)

Kosárlabda-NB I., férfiak, 2. forduló. Pécs, 798 néző. V.: Benczur, Mészáros, Oláh.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 14/6, Popadics 2, Bryson 14/6, Ivosev 6, Brkics 12. Cs.: Bíró O. 4, Illés 6, Doktor 5, Goldring. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

DEAC-Tungsram: Tahames 10/3, Lapornik 15/9, Valerio-Bodon 7/3, Dzeletovics 14/6, Tóth Á. 15. Cs.: Kerpel-Fronius G. 2, Drenovac 17/6, Aska 8, Polyák, Neuwirth. Vezetőedző: Milenko Topics.

A Falco elleni vereséggel a hátunk mögött várhattuk a vasárnap estét, az új bajnoki szezon első hazai mérkőzését. A padon ugyan már ott ült új igazolásunk, Justin Gordon is, igaz egyelőre „civilben”, a meccskeretbe egyelőre nem került be, hiszen csak pár napja érkezett meg Pécsre. Így aztán nagy kihívásnak ígérkezett, hogy a magas poszton erős DEAC ellen mire magyünk majd a palánkok alatti csatában.

Nos, az első percek alapján úgy nézett ki, hogy bizony nem lesz egyszerű Tóth Ádámék tartása. Amellett ráadásul, hogy jól dolgoztak a palánkok alatt a debreceniek, nálunk igen sok apró hiba csúszott a támadásépítésekbe. Nem csoda hát, hogy öt perc elteltével jobban állt a DEAC, az azonban nem nézett ki olyan jól, hogy tíz ponttal meglógott ellenfelünk Sőt, volt már 6-18 is az állás, a védekezésünk tehát nem működött a legjobban.

Itt aztán jött egy Bryson büntető és brusztolós Popadics-dupla, a DEAC edzője pedig azonnal időt is kért – bár meg kell vallani, nekünk sem jött rosszul a rövid pauza. Igaz, ez sem segített abban, hogy helyrebillenjen kicsit a játék képe. A vendégek kemény védekezésével nem igazán tudtunk mit kezdeni, közben ráadásul folyamatosan jöttek a bekapott kosarak is. Az első negyed utolsó két percében aztán, Illés és Goldring beállásával a védekezésünkönk végre sikerült feszítenünk, sőt, Illés egy kimaradó Bryson-büntető után elképesztően harcosan még labdát is tudott szerezni. A tíz perc mérlege azonban így sem volt rózsás, 25-13-ra vezetett a DEAC.

A második negyedre aztán látványosan változott a meccs képe, ugyanis egy teljesen kiegyenlített mederben kezdett haladni. A védekezésünket érezhetően össze tudtunk szedni, és kifejezetten jól gátoltuk meg a DEAC dobóit – nekünk azonban elől semmi sem akart sikerülni, kiváltképp, ha a triplavonalon kívülről próbálkoztunk. Ez előbb utóbb meg is érződött, hiszen bár eleinte faragni tudtunk a hátrányunkból, a sok kimaradó dobásunkból bizony büntetett a DEAC.

Amikor 21-37 állt az eredményjelzőn, és már csak 3 perc volt vissza az első félidőből, bizony éreztük is, hogy nagy szükség lenne egy huszáros hajrára. Egy debreceni időkérés közben ránézve a statisztikára jól látszott, hogy a palánkok alatt óriási a vendégek fölénye, 28-10-re vezettek ekkor a lepattanózás terén. Az első félidőt ráadásul egy debreceni tripla zárta le így 29-45-ös eredménnyel kellett készülnünk a második húsz percre.

És a harmadik negyedet bizony olyan tűzzel indítottuk, amelyre már nagyon vártunk! Egészen extra védekezést tettünk fel a pályára, és jócskán meg is volt a sanszunk, hogy elkezdjünk zárkózni – csakhogy elől minden létező lehetőséget elpuskáztunk. Így hiába kezdtünk egy olyan három perccel, amely alatt a DEAC nem talált be, érdemben nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz. Bár a negyed közepén volt egy bíztató fellángolás, amikor gy festett, végre begyulladtak a rakéták – ezt a lendületet azonban egy debreceni időkérés megtörte, és az utolsó tíz percre már húsz pontnál is nagyobb hátrányból kellett ráfordulnunk.

Az ilyenre szokás azt mondani, hogy veszett ügy. Igen ám, csakhogy nagy elánnal, és egy extrát hozzátenni képes Doktorral kezdtük meg a negyedik negyedet, amelynek az első három perce után már-már kezdtük elhinni, hogy akár történhet csoda is. Csináltunk ugyanis egy 9-2-es szériát, és felcsillant a remény. Csakhogy pár apró kihagyás után megint csak ott voltunk, hogy amikor öt perc maradt még a meccsből, még mindig 18 pontos hátrányban voltunk. Innen pedig már nem jött a feltámadás. Sőt. ahogy kezdtük a hitünket veszíteni, úgy indította be a darálót a DEAC, amely a vége felé attól sem állt messze, hogy 30 pontos győzelmet könyveljen el, ezt azonban Bryson és Haynes-Jones megakadlyozta.

Dragan Alekszics: - Nagyon rosszul kezdtünk. Ugyanaz történt mint a Szombathely ellen, már az első negyedben vége volt a meccsnek. A Debrecen egy nagyon jó csapat, jól játszanak, és ha nem koncentrálunk az első perctől kezdve, mindig lesz hasonló problémánk. A következő két mérkőzésen ha az elejétől kezdve elkezdünk jól játszani, akkor nyerhetünk.