Teljes erőbedobással készülünk a DEAC ellen

Illés Máté már hozzászokott a pécsi élethez, és biztos benne, hogy a DEAC ellen sokkal jobb teljesítményt fog nyújtani a csapat, mint az első fordulóban.

Vasárnap eljön végre az a nap, amire már nagyon vártunk. Az első hazai bajnoki a szezonban! Szó se róla, nem ígérkezik könnyűnek a csata, hiszen az előző szezonban negyedik helyen végző DEAC-ot látjuk vendégül. Már csak azért sem lesz egyszerű, mert az első fordulóban a Falco ellen nagyon nem jött ki a lépés csapatunknak. Irányítónkat, Illés Mátét meg is kérdeztük arról, hogyan látta a szombathelyi szezonnyitót.

A Falco elleni mérkőzés bebizonyította, hogy egy ilyen erős ellenféllel szemben az első pillanattól kezdve maximálisan ott kell lenni fejben, és hatalmas energiákat kell mozgósítani a feldobástól kezdve – mondta játékosunk. – Nem férnek bele a figyelmetlenségek, a puha védekezés. Az első három negyedben sajnos nem nagyon tudtunk mit kezdeni a Falco kemény védekezésével, gyakorlatilag a félpályáig kijöttek ránk. Az utolsó tíz percben már sikerült irányba állnunk, de tíz jó perc kevés. Jobb koncentrációra van szükségünk, negyven percen át kell odafigyelve játszanunk.

Illés szerint tanultak a meccsből, éppen ezért bizakodva várja a DEAC elleni csörtét is.

– Az eleve egy nagyon nagy extra számunkra, hogy az első hazai bajnokink következik – szögezte le. – Nagyon vártuk már ezt, szeretnénk maximálisan kiszolgálni a szurkolóinkat. Azt megígérhetem, hogy 40 percen keresztül hajtani fogunk, mindent bele fogunk adni. A DEAC is remek csapat, van 10-12 közel azonos képességű játékosa. Bízom ugyanakkor magunkban, mert nekünk is jó játékosaink vannak. Ha hatékonyabban tudjuk megtalálni a dobóhelyzeteket, akkor nem lesz baj, mert azokat be is fogjuk dobni.

Máté arról is beszélt, hogy egyre otthonosabban érzi magát Pécsett, hiszen most már másfél hónapja itt éli az életét.

Most már megszoktam az új várost, és a csapattal is remek a kapcsolatom – árulta el. – Nagyon jó kis közösség kezd kialakulni, ami nagyon fontos. A jó eredmények eléréshez ugyanis ez is elengedhetetlen véleményem szerint. Nem csak az edzéseken, de azokon kívül is sok időt töltünk együtt a csapattal. Úgy látom, hogy mindenki rendkívül eltökélt, nagyon keményen dolgozunk, aminek meg is lesz az eredménye.