A jó védekezés volt a kulcs

Juhász Olivér vezette NB I. B-s csapatunk egyetlen ponttal legyőzte az NKA Pécs együttesét a Hepp Kupában, lendületet vehet a csapat a bajnokira.

A legjobb nyolc csapat közé jutott be a PVSK-Cargate NBI. B-s csapatunk a Hepp Kupában, csütörtök este az NKA Pécs gárdáját győztük le 89-90 arányban. A rendes játékidő nem volt elég a döntéshez, az utolsó játékrészben 16 pontos hátrányt dolgoztak le a fiúk egy 9-25-ös zárónegyeddel, 80-80 állt az eredményjelzőn. Izgalmakban nem volt hiány a hosszabbításban sem, amit 9-10-re megnyertünk, és ezzel együtt a találkozót is.

Senkire nem lehet panaszom, mert mindenki megcsinálta, amit kértem. Nyilván voltak hibák, de nagyon kevés olyan szituáció volt, ami abból adódott, hogy nem koncentráltak volna eléggé.

Juhász Olivér elmondta, az utolsó 12-13 percben védekezést váltott a csapat, végül ez hozta meg a sikert, nem hagytuk az NKA-nak a gyorsindításokból a könnyű kosárszerzést.

Amikor kellett, bedobta a "kicsi"!

Ezalatt pedig Hőgye Patrikot érti a vezetőedző: - Az egyenlítésnél az utolsó akciót megoldották maguk a fiúk, nem volt lehetőségem időt kérni, folyamatos volt a játék. Patrikra jellemző, hogy a pontjainak nagy százalékát az utolsó játékrészben szerzi, most a legjobbkor jöttek ezek a pontok, hiszen az egyenlítő találatot ő szerezte, majd a hosszabbításban a döntő kosarat is.

Külön pikantéria, hogy az egyenlítő találatnál Patrik rajta állt a hárompontos vonalon, kis túlzással mondhatjuk, hogy centiken múlott a győzelem a rendes játékidőben.

Meleg Gergőre ebben a szezonban nincs nagyon válasza senkinek!

Négyes poszton egy jó kezű, ráadásul bal kezes, 205 centiméter magas játékosról beszélünk, 34 pontot dobott a meccsen. Úgy látom, hogy egyre jobban érzi magát a csapatban és egyre többet vállal, egyértelmű nyerő ember volt. Tulajdonképpen mindenki az volt abban a pár percben, amikor fent volt a pályán. Laufer Gergőnek első meccse volt, 33 perc után beállt a meccsbe és hibátlanul játszott. A két irányítóm jól irányított. Fegyelmezetten játszott mindenki, Kalmár Viktor és Goldring Gergő nagyon jól játszotta a pick and roll-t. Annyira együtt vannak most, amennyire még nem voltak.

Január 24-én, hétfőn a két csapat újra találkozik, ezúttal hazai pályán, a Lauber Dezső Sportcsarnokban, a soros bajnokin 17 órakor.