Fergeteges hajrá, hosszabbítás, továbbjutás!

Az utolsó negyedben tizenhat pontos hátrányból állt fel NB I. B-s csapatunk a Hepp Kupában az NKA Pécs ellen, végül hosszabbítás után a továbbjutást is kiharcoltuk.

NKA Pécs - PVSK-Cargate 89-90 (27-17, 25-21, 19-17, 9-25, 9-10) - hosszabbítás után

Kosárlabda-Hepp Kupa, nyolcaddöntő.

NKA Pécs: Bíró L. 8/3, Benke 9/3, Meszlényi 9/3, Kocsis 11/3, Djordjevics 15/6. Cs.: Váits 2, Kollár 8, Scherer 2, Lados 25/9. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

PVSK-Cargate: Fülöp 7, Goldring 8, Farkas, Meleg 34/9, Kalmár 6. Cs.: Mándity 5/3, Laufer 2, Hőgye 11/3, Popadics 17/9, Futó, Erdei. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Előzetesen azt írtuk, hogy biztosan kiélezett meccs lesz az NKA elleni Hepp Kupa találkozó. Pedig bizony 30 perc után úgy tűnt, hogy erről szó sincs. Bár játékban nem tűnt úgy, hogy hatalmas különbség lenne a felek között, azért az NKA az első negyedben alaposan bekezdett, és tizpontos előnyt harcolt ki.

Innentől azonban kiegyenlítetté vált a játék, igaz a hazaiak negyedről negyedre pár ponttal növelték a különbséget, egészen addig, míg az utolsó játékrészre fordulva már 71-55-re vezettek.

Innen azonban jött egy olyan 10 perc, amit sokáig nem fogunk elfelejteni! Az ellenállhatatlan Meleg Gergő vezérletével nagy felzárkózasba kezdtünk, aminek az alapját fantasztikus védekezéssel adtuk meg. És a hajrá olyan jól sikerült, hogy végül sikerült az egyenlítés, így jöhetett a hosszabbítás. A lélektani előnyt pedig ki is tudtuk használni, és végül egy már veszettnek tűnő meccset sikerült megnyernünk egy ponttal.

Ezzel bejutottunk a Hepp Kupa legjobb nyolc csapata közé, és már csak egy lépésre van a négyes döntőbe jutás!