A Jászberényt is megszórtuk

Végig vezetve arattunk idegenben is sima győzelmet, ráadásul öt kör után már negyedik meccsünkön dobtuk túl a 100 pontot.

Jászberényi KSE - PVSK-Veolia 81-102 (23-33, 22-28, 24-19, 12-22)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 5. forduló.

Jászberényi KSE: Boka-Magó 6/6, Dunai 15/3, Oroszi 5/3, Dékány 5/3, Meleg K. 6. Cs.: Kucsora 22/3, Mester 5/3, Rátvay 15, Horváth 2. Vezetőedző: Puskás Artúr.

PVSK-Veolia: Micsovics 22/3, Németh A. 4/3, Plézer 11, Bíró O. 15/3, Horti 10. Cs.: Molnár M., Harka 8/6, Antóni 5/3, Mokánszki 11/3, Halász 9/6, Frank 7/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Előzetesen arra lehetett számítani, hogy az NB I. B Piros csoportját hibátlanul vezető csapatunknak jóval nehezebb dolga lesz, mint talán eddig a szezonban bármikor, hiszen a negyedik helyen álló Jászberény vendégei voltunk ma. Az csak tovább nehezítette a helyzetet, hogy Radó Ádám egy bokasérülés miatt nem állhatott a szakmai stáb rendelkezésére, így Németh András mellett ezúttal Harka Szabolcs lépett előrébb a sorban, hogy meg tudjunk felelni a fiatalszabálynak.

A hiányzó alapember és az izmosnak tűnő ellenfél dacára azonban remekül kezdtük a meccset, az első pillanattól kezdve kézben tartottuk a dolgokat. Már az első negyedben kiszakadt a „gólzsák” is, hiszen tíz perc alatt 33 ponttal terheltük meg a berényi gyűrűt, és tíz pontos előnyre tettünk szert.

Ami igazán jó hír volt, hogy Radót pótló Harka is szépen kivette a részét a játékból, amikor pályára küldte őt Szrecsko Szekulovics, egyáltalán nem lógott ki a sorból, sőt, egy-egy szép kosárral is jelentkezett. A félidőhöz közeledve pedig egyre kényelmesebb lett az előnyünk, mire a nagyszünethez értünk, már 61-45 volt az állás a javunkra.

Talán az eredmény, a vártnál valamivel simább alakulása miatt aztán a harmadik negyedben kicsit elkezdett akadozni a gépezet, ami főként támadásban mutatkozott meg. Jóval több kimaradó dobásunk volt, és bár Micsovics és Bíró is igyekezett tartást adni elől, azért a Jászberény előtt nagyon halványan elkezdett felcsillanni a remény. Persze nagy baj így sem volt, hiszen a 16 pontos előnyből lett 11.

Amit persze az utolsó tíz percben gond nélkül tudtunk, nem csak megtartani, de végül majdnem meg is duplázni. A meccs ezen szakaszára csodásan összeállt a védekezésünk, aminek egy igazán jól mutató, 21 pontos győzelem lett az eredménye. Ráadásul úgy, hogy zsinórban negyedik mérkőzésünkön dobtuk túl a 100 pontot, ami azért jelzi, hogy milyen erő is van csapatunkban. A sok jó egyéni teljesítmény közül feltétlenül érdemes kiemelni Ognjen Micsovicsét és Bíró Olivérét. Előbbi 22 pontja mellett leszedett 11 lepattanót és kiosztott 6 gólpasszt, míg Bíró 15 pontos, 12 lepattanós dupla-duplája is önmagáért beszél.

Szrecsko Szekulovics: Először is köszöntöm a jászberényi szurkolókat. Nagy tapsot kaptam, s ez is bizonyítja, hogy amikor itt voltam, akkor eredményesek voltunk. Örülök, hogy ezt még most sem felejtették el. A papírforma szerint mi jobbak vagyunk mint a Jászberény, de ezen a napon a JKSE nagyon jól játszott. Nekünk hosszú a kispadunk, hiszen 11 játékost rotálhattam. Ma este nagyon jól játszottunk, de a Jászberényt is csak dícsérni tudom. Nagyon kevés csapat van ebben az osztályban, amelyik bírja azt a ritmust amiben mi játszunk 40 percen át. Gratulálok mind a két csapatnak és minden jót kívánok a JKSE-nek.