Taroltak atlétáink, Lomb Ádám nyerte a szilveszteri futóversenyt

Kívánni sem lehetett volna jobb időt a futásra a Melitta Szabadidő SE szervezésében megrendezett szilveszteri pécsi futóversenyen, amelyen a rajt és cél is a Plazánál volt, és amelyen az első öt helyet a felnőtt férfiaknál a PVSK atlétái foglalták el, köztük Lomb Ádám, aki az első helyen ért a célba.

A tavalyi évben a járvány miatt elmaradt, de az idén ismét megrendezett, több évtizede zajló 34. Pécs Pláza Szilveszteri Futóverseny szinte mindenben követte az eddigi hagyományokat. A helyezetteken kívül, az idén is voltak díjazottak, azok között, akik jelmezben futottak, mivel sok szellemes öltözék volt a mezőnyben, így a döntés is nehéz volt. Egy a tavaszt idéző virágjelmez lett a legjobb, de kapott egy pezsgőt a vírusjelmez is.

A résztvevőknek a bevásárlóközpont környékén kellett három kilométert megtenniük, és ez sokaknak teljes erőből futva, másoknak kocogva, néhányuknak pedig sétálva sikerült. A PVSK hagyományosan jól szereplő atlétái, az idén is kitettek magukért, Lomb Ádám első helyén kívül, még a hölgyek és a gyerekek is jól szerepeltek.

Többen ezt a sporteseményt az év utolsó napján egy jó kis bulinak is tartják, amolyan ráhangolásnak az esti étel és italfogyasztásra, az igazai bulira.
A verseny legidősebb résztvevője a 80-as éveiben járó Poronyi Gábor, a legfiatalabb, a hat éves Dinya Hanna. A rajt minden évben egy pezsgősüveg kinyitásakor keletkezett durranására indult, ez az idén erre rajttolt el a mezőny több mint 200 résztvevője, és a 3,3 kilométer megtétele után célba is ért.

A jó szereplésről Freier Balázs a PVSK atlétika szakosztályának vezetője a következőket mondta: Jó volt látni, hogy kiváló erőben vannak versenyzőink. Nem volt eredménykényszer, tulajdonképpen nekem ez egy tájékoztatás volt a további munkával kapcsolatban, tavaly sajnos elmaradt, de mi akkor is futottunk a Tüskésréten 3000 m-t szilveszterkor. Az eredmények a tervek szerint alakultak, kicsit nedves volt a talaj, de Lomb Ádám ezen a távon így is a legjobb időt futotta. Neki Ádámnak első helyezésére, a kitűnő idei eredményei alapján számítani lehetett, de az első öt hely megszerzése is önmagáért beszél. A hölgyek is kitettek magukért, nem beszélve a 12 év alatti korosztályban elért helyezésekről. Szép zárása volt ez idei évnek.

A győztes Lomb Ádám a verseny után a következőket mondta: Különösebben nem készültem erre a versenyre. Nagyon jól esett a futás, és a tempót bírtam végig. Megpróbáltam az elején élre állni, és végig vezetni a mezőnyt. Huszonöt másodperccel nyertem a második előtt, de ha lett volna valaki, aki megszorít, akkor még jobb időt futottam volna. Azt hallottam, hogy ez a 8 perc 35 másodperces időeredmény, így is ez a legjobb a verseny fennállása óta, és nagyon örülök, hogy ilyen szépen sikerült zárnom az évet.

Az év utolsó napjára is maradt tehát öröm számunkra, amelyet az idei szilveszteri utcai futóversenyen PVSK atlétái, amolyan évbúcsúztató ajándékként nyújtottak át nekünk.