Bajnoki cím, ezüst és két bronz a Fedettpályás Ifjúsági és Junior Atlétikai Bajnokságon

A Fedettpályás U20-as és U18-as Atlétikai Magyar Bajnokságon országos bajnoki címet, dobogós helyezéseket és egyéni csúcsokat értek el a PVSK versenyzői!

A szombati napon a legeredményesebb versenyzőnk Garamvölgyi Petra volt, aki az U20-as korosztály elsőéves versenyzőjeként női rúdugrásban 392 centiméteres idei legjobb eredményével országos bajnoki címet szerzett, majd a fő versenyszáma után először egy remek egyéni csúccsal kvalifikálta magát a korosztály 60 méteres síkfutásának döntőjére, és a döntőben 7.89 másodperces egyéni csúccsal bajnoki bronzérmet szerzett. Petra országos bajnokságon elért eredménye különösen értékes, mivel egy jól sikerült téli felkészülési időszak után, január elején sajnos a COVID-19 miatt két hét teljes leállás, majd hat hét fokozatos edzésmunkába történő visszatérést követően sikerült ismét országos bajnoki címet szereznie, és élete eddigi legjobb idejét futnia 60 méteren.

Garamvölgyi Petra a dobogó tetején, Borhy Anna a második fokán

A versenynap másik bajnoki dobogós eredményét Borhy Anna szállította, aki az U20-as korosztály második éves versenyzőjeként, női rúdugrásban 362 centiméteres eredménnyel bajnoki ezüstérmet szerzett Petra mögött. Erát Dalma az U18-as korosztály női 60 méteres síkfutásának előfutamai során 8.20 másodperces egyéni csúccsal került a „B” döntőbe, ahol 8.28 másodperces idővel végül az 5. helyen végzett. Kosaras Kíra az U18-as korosztály női 400 méteres versenyszámában 64.67 másodperces egyéni csúccsal a 13. helyen végzett élete első 400 méteres országos versenyén. Farkas Bence befutott az U20-as korosztály „A” döntőjébe férfi 60 méteren, ahol 7.15 másodperces idővel a 6. helyen végzett. Bence egy 2,5 évvel korábban történt térdsérülés kiújulásával küzd jelenleg, így közel sem 100%- os formában állt rajthoz, és a vasárnapi versenynapot követően Bencére egy remélhetőleg gyors térdműtét, majd intenzív rehabilitáció vár.

Erát Kristóf az U20-as korosztály elsőéves versenyzőjeként az előfutamokból a „B” döntőbe került, amit aztán 7.17 másodperces egyéni csúccsal megnyert. Brunner Hugó az idei fedettpályás versenyszezonban fő versenyszámától, a távolugrástól sajnos távol marad egy kiújult derékfájdalom miatt, de az U18-as korosztály férfi 60 méteres síkfutásának „A” döntőjébe kerülve, 7.28 másodperces egyéni csúccsal a 4. helyen végzett.

Összességében az első versenynap tehát három bajnoki dobogós helyezést, egy-egy 4., 5. és 6. helyezést és számos egyéni csúcsot hozott.

A második napon is szép eredmények születtek. Freier Balázs tanítványa Fritz László 1500 m-en, miután megnyerte a „B” futamot, az „A” futamban a 7. helyen végzett.

Az ügyességi számokban újra nagyszerűen szerepeltek a PVSK versenyzői, Putsay Zoltán és Putsayné Völgyi Erzsébet tanítványai számos egyéni csúcsot értek el és egy bajnoki bronzérmet szereztek. Garamvölgyi Petra új fedettpályás egyéni csúccsal 3. helyen végzett az U20-as korosztály távolugrás versenyszámában. Borhy Anna ugyanebben a versenyszámban Petra mögött a 4. helyen zárta a mai versenyt. Az U18-as korosztály távolugrás versenyszámában.

A távolugrás dobogójának harmadik fokán Garamvölgyi Petra

Erát Dalma a dobogóról 4 centiméterrel elmaradva végzett a 4. helyen, bátor versenyzéssel. Dalmának volt egy nagyon jó, dobogós eredményt érő ugrása is, melynél sajnos belépett, de mindenképpen bíztató a jövőre nézve. Brunner Hugó és Erát Kristóf ma is újabb egyéni csúcsokat futottak 200 méteren, mely Hugó esetében az U18-as korosztály 6., Kristóf esetében az U20-as korosztály 7. helyezését hozta eredményül. Farkas Bencét sajnos utolérte a versenyen az a kizárási sorozat, melynek a mai napon számos 200-as futó is áldozatul esett, vonalra lépés miatt. Kosaras Kíra az U18-as korosztály 800 méteres mezőnyében 12. helyen végzett, bátor versenyzéssel, új egyéni csúcs teljesítéssel.