Országos bajnokságokon vettek részt atlétáink

Két országos bajnokságot is rendeztek a hétvégén, mindkét versenyen érdekeltek voltak a PVSK atlétái.

Freier Balázs, atlétika szakoszályunk elnöke értékelte a hétvégi eredményeket:

Szombaton Kecskeméten, a Váltó OB-n először a 4x100m-es U20-as fiú váltó lett ötödik, majd a lányok U18-as csapata érkezett be szintén az 5. helyen. A 4x100 m-es fiú váltónak ez volt a főpróbája a hétvégi, győri CSB előtt. Ott 16 csapat kap majd pontot és reméljük, hogy ezen az eredményen tovább javítva értékes pontokkal segítik majd a PVSK csapatát. A lányok váltója szintén fiatal volt még az ifi korosztályban, még jövőre is ugyanebben a kategóriában indulhatnak majd, akkor már több eséllyel.

Vasárnap reggel 8 órakor rajtolt el Budapesten, a Puskás Aréna körül, 1577 m-es körön (14 kör) a Félmaratoni Országos Bajnokság.

Mivel egy héttel korábban a 10 000 m-es OB-n is a maximumot kellett nyújtani, ezért az egy hét szinte nulla átállást jelentett a dupla távra. A regenerálódás és a rápihenés miatt csak egy lendületesebb edzést tudtunk elvégezni. Mivel a félmaratoni OB már beleszámít a csapatbajnokságba, ezért a minél jobb helyezéseket tűztük ki célként. Lomb Ádám az abszolút 5. helyen ért a célba. Eredménye a saját korosztályában, az U23-ban a második helyre, vagyis az ezüstérem megszerzésére volt elég, mivel csak az abszolút első helyezett tartozik ebbe a korcsoportba.

A nők csapatversenyében az 5. helyezettel másodpercre azonos időt elérve a 6. helyen végzett a Fekete Hanga (9), Elek Zita (11.). Csanaky Lilla (22.) alkotta PVSK csapat. Itt az időeredményeket adják össze és a BEAC-cal még a másodpercre azonos idővel, 4 óra 31 perc 26 mp.-el értünk célba.

Ezek az eredmények a csapatbajnokságba is beleszámítanak, 53 pontot sikerült elérnünk, ami azt jelenti, hogy egy versenyszám után vezetjük a Nyugati csoportot! A többi versenyszám majd a következő hétvégén kerül megrendezésre. Mivel a legjobb 10 egyesület jut tovább az országos döntőbe, ezért ezekre a jó eredményekre nagy szükség volt, hiszen a célunk egyértelműen az, hogy az országos döntőbe kerülhessünk - értékelt Freier Balázs