Nemzetközi versenyen szerepeltek a PVSK atlétái

A Győri Olimpiai Sportpark adott otthont a házigazda Magyarország mellett Csehország, Lengyelország részvételével rendezett U23-as válogatott viadalnak.

Mivel ennek a korosztálynak idén nem rendeznek Európa-bajnokságot, ezért számukra ez volt az év egyik legfontosabb megmérettetése.

A versenyen részt vett Lomb Ádám és K. Szabó Gabriella a PVSK két kiváló atlétája.

Lomb Ádám a győztes cseh, és a második lengyel versenyző mögött harmadikként ért célba 5000 m-en. Ideje, 14:28,00, új egyéni csúcs.

K. Szabó Gabriella két számban is indult. 800 m-es síkfutásban a 6. helyen végzett, a 4X400-as váltó tagjaként szerepelt, és a csapattal a harmadik helyen értek célba.

Mind a három ország az összes egyéni versenyszámban két-két versenyzőt indíthatott a 38 részből álló küzdelemben. Egyéniben a pontozás az elsőtől a nyolcadik helyezettig így alakult: 9-7-6-5-4-3-2-1, míg a váltókban 9-6-4-2 pontokat kaptak a célba érkezés sorrendjétől függően a csapatok.

A magyar csapat összesen 21 darab Top 3-as eredményt gyűjtött, 7-4-10 megoszlásban, amivel a 460.5 ponttal győztes Lengyelország és a 415.5 pontos Csehország mögött 340 ponttal a harmadik helyen zárt. Szlovénia az utolsó pillanatban visszalépett, így végül ez a három nemzet vett részt a viadalon.

Freier Balázs: "A nagy meleg miatt reggel 9 órakor került sor az 5000 m-es férfi síkfutásra. Szakmai berkekben köztudott, hogy ilyenkor még nem képes az emberi szervezet a csúcsteljesítményre. Ehhez jött még a 30 fok körüli meleg. Ennek ellenére a 25 mp-cel jobb idővel rendelkező lengyel versenyző állt az élre és komoly tempót diktált. Ádám lekövette és 2 km-nél az élen futó kiment a 2-es pályára és jelezte Ádámnak, hogy álljon az élre. A magyar szurkolóknak nagyon tetszett ez a váltás és hangosan biztatták Ádámot. Innét felváltva vezettek és csak a legjobb cseh versenyző tudott elmenni velük. A hajrában látszott, hogy a végig utazó cseh fiú a legfrissebb és a lengyel fiúval 10-15 m előnyre tettek szert. Ádám az utolsó 100 m-en érezte meg, hogy van esélye a másodikat utolérni és közelített rá. Sajnos ezt a hajrát későn kezdte meg és fél mp-el lemaradva ért a célba harmadikként. Az eredménye így is egyéni csúcs lett. A mezőnyből egyedüliként tudott csak javítani a legjobb időn. Biztató ez az eredmény, mert az őszi felkészülésnek a közepén tartunk és ha ideálisak lesznek az 5000 m-hez az időjárási körülmények akkor ebből 20 mp-el jobb idő is lehet. K. Szabó Gabriella az idei legjobb eredményét megközelítve a 6. lett. Nagyon erős kezdést csak a csehek és a lengyelek tudták végig futni. Sok ilyen ritmusú verseny kellene, hogy a magyar élmezőny is végig tudja futni ebben az iramban a távot."