Nagy Lujza magyar bajnok lett, Lomb Ádám ligadöntőt nyert

Pénteken, szombaton és vasárnap is rendeztek versenyeket a hétvégén Győrben. Pénteken és szombaton az U16-os Magyar bajnokságot, szombaton és vasárnap a 9. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőt.

A PVSK atlétáinak eredményei:

U16-os Magyar bajnokság:

Leány 800 méteres síkfutásban Nagy Lujza 2:18.32-es idővel első helyet szerzett.

Női rúdugrásban Gastiaburu-Frank Abigél 310 cm-es ugrással a 3. helyen végzett.

9. Magyar Szuper Liga Döntő:

5000 m-es síkfutásban Lomb Ádám 9 másodpercet javítva egyéni csúcsán, 14:17.23-as idővel lett első, az igen erős mezőnyben.

Garamvölgyi Petra női rúdugrásban 405 cm-es ugrással második lett.

Brunner Hugó 700 cm-es ugrással a távolugrók versenyében az 5. helyet szerezte meg. Az ugrásnál 5,1 erősségű hátszél volt.

Freier Balázs, a PVSK atlétika szakosztályának vezetője, így értékelt:

Az idei Serdülő OB versenyszámai nemcsak a magyar bajnoki helyezések sorrendjét döntötték el, de válogató versenyek is voltak egyben. A két hét múlva sorra kerülő serdülő négyes viadalra választották ki a résztvevőket. Nagy Lujza fölényesen nyerte a 800 métert és biztos tagja lesz a Csehországban rendezendő versenynek a 600 méteres távon. Lujza idén már a harmadik bajnoki címét gyűjtötte be ezzel a győzelemmel, a fedettpályás 800 méter és a mezeifutó OB után.

Rúdugrásban Gastiaburu-Frak Abigél új egyéni csúccsal a harmadik helyezést érte el, bízhatunk a további fejlődésben. Másik versenyszámában, 300 méteren is a legjobbak között találhatjuk. Trócsányi Zsigmond Márton mind a két távján (1500 méter, 3000 méter), a hetedik helyezést érte el. Mindkét versenyszámban megdöntötte egyéni csúcsát.

A ligadöntőről pedig eképpen nyilatkozott szakosztályvezetőnk:

Versenyszámonként az év közbeni felnőtt ligaversenyek alapján a nyolc legtöbb pontot szerző versenyző részvételével zajlott le a hétvégi liga döntő Győrben, az Olimpiai Parkban. Versenyzőink közül négyen kvalifikálták magukat az év legrangosabb magyar versenyére. Legutóbb már említettük, hogy amióta Lomb Ádám megszerezte a magyar bajnoki címet, azóta a mezőny mögé helyezkedik és "utaznak" rajta. A mostani 5000 méteres távon is ez a forgató könyv volt várható. Szerencsére a fiatal békéscsabai Karsai Gáborral össze tudtunk dolgozni és 1000 méterenként váltották egymást. Olyan erős iramot diktáltak, amitől már féltávnál csak ketten maradtak és egyre jobban húztak el a többiektől. Innentől már csak kettejük párharcáról szólt a döntő. Az utolsó 300 méterén Ádám ritmust váltott és kilenc másodpercet javítva nyerte meg a versenyt. Idénre 14:20 volt a tervünk és ennek a 14:17:23-as időnek nagyon örülünk, mivel még erős szél és a közben megérkező eső is rontott az időn.

Egyértelműen rontotta a rúdugrók eredményét is az erős oldalszél. A változó erősségű szél és a vizes szivacsba való érkezés egy technikai számnál nem mondható előnyösnek. Garamvölgyi Petra így is 4 m fölé jutott és jobb körülmények között biztosan 405 centiméternél nem állt volna meg. Amíg zavaró volt a szél a körben futásoknál és a rúdugrásnál addig a férfi távolugrókat segítette az igen erős hátszél. Az év végére nagy formába kerülő Brunner Hugó 700 centimétere (5,1m/s hátszél) jutott és ezzel az értékes ötödik helyet szerezte meg a felnőtt mezőnyben, legfiatalabbként.

Fritz Lászlót ifiként hívták meg a legjobb nyolcba és az utolsó 50 méterig esélye volt a hatodik helyre, de a végén meg kellett elégednie a számára erős mezőnyben a nyolcadik helyezéssel. K. Szabó Gabriella 800 méteren (2:12,69) és 1500 méteren (4:35,15) is 4. lett. 800 méteren taktikai futás volt, csak 300 métertől indult meg a mezőny amit Gabi vezetett. A végén a hajrában szoros versenyben a negyedik helyet sikerült megszereznie. 1500 méteren az erős szélben egyedül maradt a negyedik helyen és ezt megtartva ért a célba.

fotó: Freier Balázs