Nagy Lujza magyar bajnok lett az U16-os atlétikai Ob-n

A budapesti BOK csarnokban rendezett két napos fedettpályás atlétikai versenyen nagyon jól szerepeltek a PVSK versenyzői, a kiváló helyezések mellett, egyéni csúcsnak is örülhettünk.

Vasárnap rendezték az U16-os korosztály fedettpályás versenyét, amelyen Nagy Lujza, a PVSK versenyzője 800 méteren, 2:18,46-os idővel, első helyet szerzett.

Még előző nap 1500 méteren is szerepelt, itt a második helyet szerezte meg, ideje 4:51,78. Nagy Lujza edzője Freier Balázs.

Rúdugrásban az U16-os mezőnyben 270 centiméterrel Gastiaburu-Frank Abigél 6. lett.

E bajnokság keretében a Magyar Atlétikai Szövetség nyílt fedettpályás versenyt is rendezett, segítve ezzel az atléták felkészülését az országos bajnokságokra.
A női 1500 méteres mezőnyben K. Szabó Gabriella 2. helyen végzett, ideje 4:29,01. Ugyancsak második lett rúdugrásban 390 centiméterrel Garamvölgyi Petra.

A férfiak 1500 méteres nagyon erős mezőnyében, Lomb Ádám ugyan 4. lett, de új egyéni csúcsot futott ezen a távon, ideje, 3:52,83

Freier Balázs szakosztályvezető: Az első napon Nagy Lujza megpróbált elfutni az esélyesebb Szalai Fannival, aki már a felnőttek közt is letette a névjegyét. Fél távig sikerült is , de még 1500 méteren nem tartunk ezen a szinten. Így is nagy egyéni csúccsal sikerült megszerezni a második helyezést (4:51,78, előtte 5:26-os ideje volt hivatalosan). Szakmailag nézve a triatlonista kislány sokkal nagyobb edzés adagokkal készül mint egy ennyi idős atléta. Eleve három állóképességi sportágat gyakorol (úszás, kerékpár, futás) és az állóképességi szintje többszöröse lehet egy késleltetett atlétához hasonlítva. Mi az életkori sajátosságokat tartjuk szem előtt, hogy a későbbiekben is legyen lehetősége a további fejlődésre.

A második napon 800 méteren is akadt egy nagyon erős ellenfele. A veszprémi futóistálló egyik tehetséges versenyzőjét kellett legyőzni az aranyéremért. Mivel tudtuk, hogy Lujza ellenfele inkább gyorsabb, ezért az volt a taktikánk, hogy már a táv közben olyan iramot diktálunk, amiből már nem tud olyan erősen futni a végén. Így is az utolsó kanyarban Lujza elé került, de Lujza nem adta fel és a célegyenesben nagy hajrában, a nap legizgalmasabb versenyében, 2 tized másodperccel legyőzte ellenfelét.

Ebben a korosztályban indult még a lány rúdugrásban Gastiaburu-Frank Abigél és ő is egyéni csúcsot ért el, 270 centiméterrel. Hatodik helyezése biztató a következő évre előre tekintve, mivel ő még egy évvel fiatalabb az ellenfeleinél. Futó szemmel a 300 méteres idejét tartom nagyon jónak a korához viszonyítva (43,69).

A bajnokság keretében felnőtt meghívásos számokat is rendeztek , hogy ezzel segítsék a következő hetek U18-20 és a felnőtt bajnokságra a felkészülést.

Női rúdugrásban, Garamvölgyi Petra megismételte a múlt heti eredményét (390cm) és csak a felnőtt csúcsot ostromló Klekner Hanga előzte meg. Mivel a rúdugrás nagyon speciális technikai szám, ezért több idő kell, főként egy vidéki versenyzőnek ahhoz, hogy összeálljon a mozgása. Először versenyzett idén Borhy Anna és ő most 360 centiméterig jutott, ezzel a hatodik helyezést szerezte meg.

A női 1500 méteren állt rajthoz K. Szabó Gabriella és most már sokkal jobban mozgott mint a múltkor 3000 méteren. Az ideje (4:29,01) is biztató a felnőtt OB-ra, de a kedvenc számában, 800 méteren később fog versenyezni.

Nemzetközi mezőny jött össze férfi 1500 méteren. Lomb Ádámmal az volt a célunk, hogy tovább javítsuk a sebességét és egy nagy egyéni csúccsal könnyebb lesz a tempó 3000 m-en, az OB-n. Az 1500 m kiegészítő szám Ádám felkészülésében. Sokan kérdezték is , hogy mit keres itt ebben a mezőnyben, de mikor versenyzett, már látták, hogy el tud futni az élmezőnnyel és a 2. helyezett román versenyzőtől 3 másodpercen és a 3. helyezettől is 1 másodpercen belül ért a célba. Ez a 3:52,87-es 1500 m arra jó, hogy 3000 méteren 4:00-4:05 közötti első 1500 méterrel tudjon kezdeni, és így tovább tudja javítani a 3000 méteres egyéni csúcsát, amivel már nemzetközi fedettpályás versenyeken lehet majd indulni. Itt indult még az ifjúsági Fritz László is és 4:09,23-es egyéni csúcsot ért el, 10 másodperccel megjavítva az eddigi legjobbját.