Második helyezés a 10 000 méteres Magyar Bajnokságon

A Vasas Pasaréti Sportcentrumában rendezett versenyen kiváló eredményt ért el a PVSK két atlétája, két érmet szereztek.

Freier Balázs, az atlétika szakosztály vezetője a következőként értékelt: - Nagyon jól szerepeltünk ezen a versenyen. Lomb Ádám 8 km után két körig még az élre is állt a felnőttek között, és végül 30:27-mp-vel 5. lett. A 25 körös pályán az ország legjobbjai indultak. Mivel ez egyben U23-as futam is volt, ebben a versenyben az egyéni csúcsa a 2. helyre volt elég.

Annyit hozzátennénk, hogy ez két héten belül, már a harmadik komoly versenye Ádámnak, és ehhez hozzátartozik az is, hogy a 10 000 méter nem csak fizikailag, de lelkileg is megterhelő. A dupla terhelésre kitünően reagált Ádám, és ha így fejlődik, nagy jövő előtt áll, sok örömünk lehet benne.

Úgy nevezett betétszámokon is lehetett indulni a versenyen, ahol a 800 méteres mezőnyben Plisz Balázs nagyon kitett magáért, és 2:00,43-es idővel megnyerte a távot.- Én sejtettem, hogy jól fog szerepelni, mivel ő korábban rövidtávon indult és ott is jól teljesített. Mindenesetre örvendetes, hogy a javarészt négyszázon induló futónk most 800-on is kiváló időt futott - fejezte be Freier Balázs.

Szabó Tünde a rendezvény reggelén belázasodott, így ő nem indult a megmérettetésen.

Idetartozó hír, hogy ugyancsak Győrben az U16-os Országos bajnokságon Marosi Zoltán tanítványa Ronczyk Franciska mindkét számban, 800 és 1500 m-en új egyéni csúcsokkal, a 6. helyet szerezte meg. Eredménye azért is értékes, mert egyedül neki volt kvalifikációja az Ob-re, ezért ő képviselta Baranya megyét ezen a versenyen.