Magaslati edzőtábor Kenyában, tanulságokkal

Egy hónapot töltött a kenyai Itenben Lomb Ádám a PVSK hosszútávfutója, ahol európai futó számára szokatlan körülmények vannak, amelyek haszna csak a későbbi edzésmunkában, és az ezt követő versenyidőszakban mutatkozik majd meg.

A hazautazás után, már egy hosszú utazást követő versenyen is túl volt Ádám amikor felhívtuk telefonon, és az edzőtáborban eltöltött csaknem egy hónapról érdeklődtünk.

Hogy érzed magad, hiszen most hétfő van, de a hétvégén már indultál az MASZ fedettpályás versenyén.

Rajthoz álltam 3000 m-en, ötödik lettem. A magaslati négy hét edzőtábort még ki kell pihennem, ezért még csak visszaszoktató futást végeztem. A magaslati hatás eredményei tíz nap után kezdenek majd erősödni, ezért szakmailag is várjuk a folytatást. Nekem nem a fedettpálya, hanem a szabadtéri futás a hangsúlyos.

Milyenek voltak a körülmények?

Két különböző szállásunk volt, másfél hétig angolokkal, németekkel egy táborjellegű lakóterületen voltunk, majd átköltöztünk egy családi házba, ahol szuper körülmények voltak. Az ellátás is jó, és bőséges volt, itt magyar társammal a kecskeméti Palkovics Istvánnal az egész ház a miénk volt.

Hányszor edzettetek egy nap?

Ez a város 2300 méter magasan fekszik a tengerszint felett. Általában napi két edzésünk volt, de volt olyan nap, hogy csak egyszer edzettünk. Heti 160 km körül teljesítettünk, különböző ütemezéssel. Angolokkal, németekkel edzettünk együtt. De a hazaiaktól is nagyon sokat tanulhattunk, ők nemcsak a magaslat miatt, de az alkati és fizikális adottságaik okán is ilyen jók, beleértve a sok más afrikai futót is.

Mikor lesz látható, illetve a számodra érezhető hatása az ott eltöltött munkának?

Ahogy már mondtam, körülbelül két hét, a fedettpályás Ob-n már remélem érezhető lesz a pozitív változás. Egyértelműen az állóképességemben várok javulást.

Mik lesznek a legközelebbi versenyek?

Az országos fedettpályás bajnokság után, majd február végén Spanyolországban egy 10000 méteres futóverseny, ahol sok kiváló futó indul majd. Ott szeretnék jól szerepelni, bár a teljes mezőnyt nem ismerjük, biztos nagyon erős lesz. Majd március elején jön a Pécs-Harkány futóverseny. Az idén frekventált táv a 10000 méter, ezen szeretnék javulást elérni, amely egy nagyon jó szereplést garantálna a július végi Európa bajnokságra.