Lomb Ádám Országos bajnokságot nyert

Taktikus versenyzéssel, hatalmas új egyéni csúccsal lett magyar bajnok Lomb Ádám 5000 méteren.

A nagyon erős mezőnyben Ádám és békéscsabai versenyzőtársa egymást segítették a 33 fokos melegben, végül Ádám 8 mp-et, és 40 métert verve a második helyezettre, 14:29,62-vel, óriási egyéni csúccsal lett országos bajnok.

A verseny után már útban hazafelé értük el Ádámot.

Az ellenfelek mellett a több mint 30 fokos hőséggel is meg kellett küzdeni. Nagyon örülök, és gondoltam rá, hogy nyerni tudok. Pénteken, 1500-on indultam, ami arra jó volt, hogy tónusba kerüljek, és már éreztem, hogy lehet egy jó eredmény ötezren. Szombaton csak átmozgattam. Nagyon erős volt a mezőny, volt egy békéscsabai srác, akivel próbáltuk segíteni egymást, ő végül harmadik lett. Örülök annak is, hogy egyéni csúcsot futottam.

Freier Balázst, Ádám edzőjét is megkérdeztük.

Ez nagy győzelem volt, amire az eddigi edzésmunka és az elért eredmények alapján számítani lehetett. Nyugodtan mondhatom, hogy a szakmai berkekben is nagy elismerést váltott ki. Az ötezres versenynél, körülbelül 3-4000 m-nél lehet látni, hogy ki milyen erőállapotban van. Ádám egyéni csúcsa pedig az eddig befektetett munka eredménye.

Ugyancsak a harmadik napon K. Szabó Gabriella a 800 m döntőjében 2:08,26-os idővel, a negyedik helyen végzett.

Lomb Ádám edzője Freier Balázs hétfőn, egy nappal a verseny után eképpen értékelt:

Lomb Ádám 5000 méteren magabiztosan nyerte meg a magyar bajnokságot. Ádám első felnőtt bajnoki címét 33 fokos melegben érte el, ami nem éppen a legideálisabb hosszútávfutó idő. Már a kiegészítő számában, 1500 méteren átlépte a 3:50 másodpercet, ami jó előjel volt az 5000 méter előtt. A verseny előtt a nevezettek listájához igazítottuk a taktikánkat és nem mondtuk ki, de bíztunk a győzelemben. A rajt után a két fiatal (Karsai Gábor és Ádám) állt az élre és a többiek taktikája is kirajzolódott - rátapadni az élen futókra és a végén lehajrázni őket. Ádámék viszont kétszer is beleváltottak és Ádám 1300 méterrel a cél előtt hosszú hajrát nyitott, amivel egyre nagyobb előnye lett. Az utolsó kört is jó erőben kezdte és így 8 másodperccel előbb ért a célba. Sokan meglepetésnek mondták, de aki látta az egy héttel korábbi 3000 méterét az rá fogadott volna.

Női rúdugrásban Garmvölgyi Petra megismételte tavalyi 2. helyét és ami biztató a junior VB előtt, hogy újból 4m-t ugrott.

K. Szabó Gabriella 4. helyzése 800m-en biztató, mivel újból 2 perc 10mp-en belül van az ideje. A fiatalok tapasztalat szerzésből indultak és 800m-en Fritz László és Valler Tamás is tovább javították az egyéni csúcsokat.

A 127. Atlétikai Országos bajnokság egyik különlegessége volt, hogy a PVSK súlylökője Varga Zsolt ötvenévesen indult a versenyen, és 14, 92-es eredménnyel a hetedik helyen végzett. A már szenior korú versenyző inkább a fiatalabb korosztály ellen versenyez, láthatóan nem teljesen sikertelenül.