Lomb Ádám nyerte a Mezei Liga első fordulóját

A pósteleki (Békéscsaba mellett) parkerdőben rendezték meg a Mezei Liga 1. fordulóját, ahol a legnagyobb figyelem az abszolút férfi mezőnyre irányult, ahol Lomb Ádám (PVSK), és Karsai Gábor a mezei Ob 2. helyezett, békéscsabai atléta versenyzett.

Az elmúlt időszakban sikeresen szerepelt atlétáink újabb kíváló eredményeirőlA nagyszerű eredményről, Freier Balázs a PVSK Atlétikai szakosztályának vezetője számolt be: – Ők ketten már az elején elfutottak a többiektől. Ádám végig kontrolálta a 7,5 km-es versenyt és az utolsó kör második felében ritmust váltott, amivel ellenfele már nem tudott lépést tartani. Ádám ezzel megszerezte első felnőtt mezei győzelmét. Mivel Ádámnak a mezei futás kiegészítő számnak minősül, ezért is nagyon értékes ezt a helyezés. A felkészülést még egy megfázás is hátráltatta, valamint a szófiai félmaraton is csak egy hete volt, ahol az igen erős mezőnyben, afrikai futók között lett második. Szerencsére a hét második felére már jobban lett, így bevállalhattuk ezt a versenyt.

A másik nagy eredményünk az U18-as Trócsányi Márton második helyezése volt 6000 m-en. Tavaly ugyanezen a versenyen Márton még csak a 14. volt. Ezt az eredményt gátolta, hogy 1500 m-nél ellenfele egy szűk kanyarban kibillentette az egyensúlyából és elesett. A 10. helyre csúszott vissza és innét érte utol az élmezőnyt, ahol csak a végén kapott ki a győztestől. Nagyon jól futott Fritz Tamás az U20-as mezőnyben. Egy technikai hiba miatt szorult csak le a dobogóról, és negyedik lett. Ugyanis az ötkörös versenyben a műsorvezető azt mondta be a 3. kör végén, hogy az utolsó kör következik. A mezőny egy része "bedölt" ennek az információnak, és Tamás is el kezdett hajrázni a 4. kör végén és a második helyen futott át a célon. Ott mondták nekik, hogy ne álljanak meg, mert van még egy körük. Így akik egyenletesen osztották be az erejüket, azok közül ketten leelőzték az utolsó körben.

Az U16-os lányoknál Bálint Gréta 7. lett. Tavaly ugyanezen a távon még csak 10. volt. Gréta inkább pályaversenyző, de ebben az időszakban neki is szüksége van az állóképességet fejlesztő mezei futásra.