Lomb Ádám nyert, Fritz László Eb szintet futott a Honvéd Kupán

A PVSK kiváló futója nyerte a Honvéd Kupán a 3000 m-es távot, Plisz Balázs pedig 400 m-en negyedik lett.

Lomb Ádám ideje 8:17.90, a második helyzett 8:21-52-es, a harmadik 8:27-07-es idővel ért célba. Ugyanezen a napon Plisz Balázs 400 m-en 49:65-tel, új egyéni csúccsal lett negyedik, a győztes idő 48:49 mp volt.

Fritz László 3000 m-en a 16-17 évesek mezőnyében, óriási egyéni csúcsot javítva, megfutotta a szám korosztályos Eb-szintjét. Ideje 8:32,43, amely 5. helyet ért. Ezzel az időeredménnyel már biztosan részt vehet a július 4-7-ig Jeruzsálemben rendezendő Európa bajnokságon.

Freier Balázs szakosztályvezető értékelése:

"A Budapesti Honvéd SE rendezte meg Székesfehérváron a Honvéd Kupa atlétikai versenyét. A budapesti pálya felújítás alatt áll ezért került az ARAK pályára a verseny, ahol minden adott egy nemzetközi verseny lebonyolításához. A 21 óra 10 perckor kezdődő férfi 3000m-en minden adott volt, hogy jó idők szülessenek. Lomb Ádámot kérték fel az élen iram menőnek, hogy békéscsabai Karsai Gábor junior vb szintet fusson. Ádám az utolsó körben váltott iramot és egy 61mp-es utolsó 400m-rel magabiztosan lett első (8:17,90). A második bólynak is volt felvezetője 2000m-ig. Itt futott Fritz László is aki az ifjúsági EB-re ezen a távon is meg akarta futni a szintet (8:34,0), hogy résztvevője legyen a július 4-7 között Jeruzsálemben a viadalon. Nagyon jó erőbeosztással végül szinten belül (8:32,43) 16mp-et javítva az egy héttel ezelőtti futásán, ért célba. László eredménye különösen értékes mivel a PVSK utánpótlás gyerekcsoportból került ki, ahol Freierné Kovács Dóra volt a nevelő edzője. A junior fiúk 400m-es távján Plisz Balázs nagyon szoros versenyben lett 4. egyéni csúccsal (49,65 )."

Idetartozó hír, a németországi Hofban rendezett nemzetközi rúdugró versenyen Garamvölgyi Petra 382 cm-rel a hatodik helyet szerezte meg.