Két jó helyezés Szombathelyen

Szombathelyen fejeződött be a három fordulóból álló mezei liga atlétikai versenysorozat. Jövőre, a mezei futó országos bajnokság miatt, őszre kerül ez az esemény, és a versenyrendszere is átalakul majd.

A hétvégi eseményről, Freier Balázs szakmai vezető számolt be:

Csak ősszel lesznek megrendezve a mezei versenyek, mivel a szám európa bajnoksága decemberben lesz. Ezen valamivel több esélyünk lehet, mint a márciusi világbajnokságon,mivel ott rengeteg afrikai futó vesz részt.

Versenyzőink közül Lomb Ádám már az utcai futásokra készül, ezért nem indult, többen, akik eredményesek lehettek volna, Fazekas András, Valler Tamás, Fritz Tamás, betegség miatt nem vehettek részt a hétvégi eseményen. Trócsányi Márton egy rossz rajt miatt hátulról kezdte a felzárkózást az ifjúságiak (U18) 5 km-es távján. A huszadik helyről jött fel, közben harmadik is volt, de végül a negyedik helyen végzett. Az idei versenysorozatnak egyértelműen ő a nagy felfedezettje. Bálint Gréta szintén az élmezőnyben futott és hatodik lett. Neki nem a mezei a legkedveltebb távja, de most ő is remekül szerepelt.

A versenyzők edzője: Freier Balázs.