Három ezüst-és egy bronzérem az U20-as Atlétikai Magyar Bajnokságon

A Magyar Atlétikai Szövetség és a Szolnoki Sportcentrum által rendezett U20-as Magyar bajnokságon a PVSK futói négy érmet szereztek.

A Szolnokon rendezett bajnokság 1-3. helyezettjei éremdíjazásban részesült, és a versenyszámok első 12 helyezettjének helyezési pontjai az Utánpótlás Liga sorozat értékelésébe is beleszámítanak.

Fritz László 1500 méteren 4:20.13 és 5000 méteren 16:04.52 időeredménnyel szerzett ezüstöt. Fritz Tamás 3000 méteres akadályfutásban végzett a második helyen, 10:26.04-gyel ért célba.

Plisz Balázs 400 m-en indult, és 48.86-os idővel harmadik lett.

Plisz Balázs a dobogón az Ú20-as OB-n! 400 méter - 48,86mp.

A 100-m-es síkfutásban Kovács Zoltán István a nyolcadik helyen ért célba.

Freier Balázs szakosztályvezető: Fritz László révén két ezüstérmet szereztünk Szolnokon. Először 1500 méteren 3 tizeden múlt csak a bajnoki cím, majd másnap élete első 5000 méteres pályaversenyén a felnőtt magyar bajnoki címmel is büszkélkedhető Karsai Gábor mögött lett második. A versenyen a 37 fokos melegben senki sem akart iramot futni, ezért "kocogós" tempóban mindenki el tudott futni az utolsó 1500 méterig. Innét Fritz Laci váltott iramot és az elfutó Karsain kívül mindenki leszakadt. Az utolsó körben próbáltak még felfutni rá, de Laci tudott még újítani és biztosan lett második. Ugyancsak ezüstérmet szerzett Fritz Tamás, ő 3000 méter akadályon. Neki ez az első országos dobogós helyezése. Plisz Balázs újabb egyéni csúccsal lett harmadik 400 méteres síkfutásban. Itt az Európa Bajnokságon való indulás is volt a cél, a 4x400m-es váltóba kerülésért. Balázs egyenlőre a keret tagja, de még lesz egy futás a hétvégén, az MTK pályán. Ott dől el, hogy ki lesz a négy futó az U20-as EB-n, Jeruzsálemben.