Két első hely a budapesti Területi Atlétikai Bajnokságon

Az U16 - U14-es korcsoportok atlétikai versenyének második fordulójában szép eredményeket értek el a PVSK atlétái a budapesti Ikarus pályán.

Nagy Lujza 1500-m-en, az U16-os korosztályban 4:47,09-es időeredménnyel, új egyéni csúccsal, első helyen végzett.

Ugyancsak első lett az U14-es korosztályban versenyző Molnár-Buzási Natasa a 300 m-es síkfutásban, időeredménye 45:48. Natasa rúdugrásban is elindult, amelyen 240 cm-rel a negyedik helyet szerezte meg.

Szintén rúdugrásban szerepelt Gastiaburu – Frank Abigél /U16/, aki 280 cm-es ugrással, új egyéni csúccsal, szerezte meg a harmadik helyet. Kisfali Blanka 230 cm-el lett ötödik, az U14-es korcsport rúdugró mezőnyében.

Harmadik helyen végzett Bálint Gréta /U14/ 600-m-en 1:50,07-es időeredménnyel. Ugyancsak harmadik lett az U14-es korosztály gerelyhajítás számában 24m 18 cm-rel Solti Sára.

Freier Balázs szakosztályvezető: A Centrum terület, vagyis az ország középső megyéi és Budapest 12-16 éves versenyzői mérték össze tudásukat immáron másodszor. A 3 fordulóból kétszer kell egy versenyzőnek megjelenni, hogy az országos bajnokságra kvalifikálja magát. Mivel ez a legtávolabbi helyszín, ezért a középtávfutó csoport csak az első napon, az ügyességi csoport pedig a 2. napon versenyzett. Így az eredményeink is megfeleződtek. Az első napon Nagy Lujza 1500m-en fölényesen, egyéni csúccsal nyert és a 4:47,09-es ideje az erős szélben egyedül futva nagyon jónak számít. A másik területi bajnokunk az U14-es Molnár-Buzás Natasa, aki a múltkor még 2. volt, de most már nem talált legyőzőre. Még 3-an állhattak fel a dobogóra: Bálint Gréta 600m-en (U14), Solti Sára gerelyhajításban (U14) és Gastiaburu Abigél rúdugrásban (U16) lett 3. helyezett. A 3. forduló augusztus végén Szekszárdon lesz és oda már teljes csapattal utazhatunk.