K. Szabó Gabriella a válogatottal Dublinban az Eb-n szerepelt

A hétvégén a PVSK fiatal tehetséges futója, K. Szabó Gabriella, az öt főből álló magyar válogatott tagjaként Dublinban, a 28. korosztályos /U20-as/, Mezei Futó Európa-bajnokságon szerepelt.

Gabriellát közvetlenül a verseny befejezése után hívtuk fel Dublinban, és az első kérdésünk az volt, hogy érezte magát a futása alatt, és milyen volt a terep. - Nagyon érdekes volt számomra ez a futóverseny - kezdte beszámolóját Gabriella. - Lényegében nem készültem külön erre a távra, viszont elindultam a Mezei futó Liga versenyein, amelyen hasonlóak voltak a távok. Még nem futottam olyan versenyen, amelyen 50-60 ember indult egyszerre. A rajtnál óriási volt a tülekedés, mindenki jobb pozíciót szeretett volna, ezért rúgások, könyöklések is bőven előfordultak. Tele vagyok kék foltokkal, arra sem emlékszem, mikor szereztem. Végül 28 országból, 114 versenyző indult, köztük Európa nagy futónemzeteiből is sokan.

A talaj kegyetlen volt, néhol nagyon sáros, és sok emelkedő is volt benne. Többen megsérültek, és sokan álltak ki menet közben is. Én még nem futottam ilyen terepen, és furcsa volt a több mint 4000 m-es táv is. Az időeredményemmel nagyon meg vagyok elégedve, mivel 800- ról jöttem át a hosszabb távra, úgy gondolom, nem vallottam szégyent. Sok olyan futót előztem meg, aki hozzám hasonlóan rövidebb távon szokott indulni.

A 15:08-as időmmel a mezőny második felében végeztem. Tapasztalatszerzés szempontjából viszont nagyon hasznos volt ez a verseny, legközelebb bizonyosan jobban fog menni ez a táv is. Köszönöm mindenkinek, akik szurkoltak nekem. - fejezte be Gabriella.

Freier Balázs a PVSK atlétáinak szakmai vezetője, aki hozzánk hasonlóan élőben követte az eseményt, a következőket mondta. - Nagyon örülünk annak, hogy egy versenyzőnk részt vehetett ezen a nagy eseményen, és annak is, hogy a Magyar Atlétikai Szövetség lehetőséget adott arra, hogy a magyar válogatott tagjaként képviselhesse a PVSK-t, és ezt maximálisan kihasználva élt is az adódó lehetőséggel. Gabriella bemutatkozása a rangos nemzetközi eseményen kezdete lehet egy jövőbeni folyamatos jó nemzetközi szereplésnek, hiszen az ilyen színvonalas versenyek adnak lehetőséget a további fejlődésre.