Garamvölgyi Petra és Lomb Ádám nyert a Magyar bajnokság második napján

Ragyogóan szerepeltek a PVSK atlétái a miskolci korosztályos atlétikai Magyar bajnokság második napján.

Miskolcon rendezték a két napos korosztályos Magyar Atlétikai bajnokságot, ahol kiváló eredményeket értek el a PVSK atlétái.

A vasárnapi nap eredményei:

Garamvölgyi Petra (U20) 4, 00 m-es eredménnyel nyerte a női rúdugrást, míg Lomb Ádám (U23) 5000 m-en diadalmaskodott. Ideje, 14:32,40.

K. Szabó Gabriella (U23) az 800 m-en 2. lett.

Az U20-as távolugró mezőnyben Brunner Hugó 4. lett, eredménye 6 m 75 cm.

A szombati nap eredményei:

Lomb Ádám (U23) az 1500 m-es síkfutás döntőjében 3:57,68-cal, egy századdal lemaradva az első helyezettől, a második helyen végzett. Férfi 400 m-en Plisz Balázs (U20) 7. lett.

100 m-es síkfutásban Erát Kristóf (U20) 8. lett.

A hölgyeknél K. Szabó Gabriella (U23) az 1500 m-en 3. lett. Ideje, 4:26,78

Freier Balázs: - Az U23-as és az U20-as OB-val zárultak a nyári pálya bajnokságok. Nagyon eredményesen szerepeltünk mert U23-ban Lomb Ádám megnyerte az 5000m-es futószámot és még egy ezüst érmet is szerzett a kiegészítő versenyszámában, 1500m-en. Itt csak 1 század másodperccel kapott ki, ami kb 3 cm-t jelent. Másnap aztán az 5000m-t meggyőző fölénnyel nyerte, mivel a második helyezettnek több mint fél percet adott.Itt eddigi 2. legjobb eredményét érte el, ami közel volt az egyéni csúcsához, de az eső utáni napsütésben, magas páratartalomban nehéz hosszútávon versenyezni. Ezzel a győzelemmel ünnepelhette 21. születésnapját. K. Szabó Gabriella is kétszer állhatott fel a dobogóra. 800m-en hajráversenyben lett szoros 2. és 1500m-en idei legjobbjával a 3. helyen végzett. Az U20-as kategóriában Garamvölgyi Petra hozta a kötelező győzelmet és ismét 400 cm-ig jutott. Ezt az eredményt nehezítette az oldalt fújó erős szél. Ideális körülmények között jobb eredményt is elérhetett volna. Távolugrásban Brunner Hugó a 4. helyen végzett, kevéssel lemaradva a dobogóról.