Garamvölgyi Petra és Lomb Ádám Budapest bajnokok

Nagy létszámú csapattal indult a PVSK az év első igazán rangos fedettpályás versenyén, a Budapest Régió Nyílt Fedett Pályás Bajnokságon, ahol az ország minden részéről indultak atléták. Két versenyzőnk első helyen végzett.

Garamvölgyi Petra 390 centiméterrel nyerte a rúdugrást. Erát Dalma hármasugrásban, egyéni csúccsal, 11,48-cal a negyedik helyen végzett.

Lomb Ádám a PVSK versenyzője végig vezetve 8:20,47-tel nyerte a 3000 métert, úgy hogy 25 másodpercet vert a második helyezettre. Szintén ezen a távon Dr. Jakab András hatodik, Baumholczer Máté hetedik lett.

Freier Balázs szakosztályvezető: A mieink közül Garamvölgyi Petra kezdte a versenyzést. Sokáig a második helyen állt. A 390 centiméteres magasságon azonban ellenfele nem jutott át, Petra pedig sikerrel vette ezt a magasságot is, így az ő nyakába akaszthatták az aranyérmet. A másik ugrónk Erát Dalma már második ugrásával elérte fedettpályás egyéni csúcsát és szerezte meg az értékes 4. helyet, mivel csak idősebbek előzték meg. Lomb Ádámmal 8:20-as időt terveztünk, ezt azonban egyedül kellett teljesítenie mert rajta kívül más nem tudott ennyit futni. Ádám eddigi legjobbját 15 másodperccel javította meg és mezőnyben ez még 10-15 másodperccel is jobb lehet. Dr. Jakab András és Baumholczer Máté a felnőtt Ob szintjét (8:55) kellett, hogy megfussák. Ez mindkettőjüknek sikerült (8:52,86 és 8:52,94). Ezzel a három futóval komoly terveink vannak a fedettpálya után a mezei OB csapatban. Fiatal futóink is egyéni csúcsokat értek el. Nekik az volt a céljuk, hogy felkészüljenek a korosztályos bajnokságokra ami már a jövő hét végén a serdülő OB-val kezdődik. Nagy Lujza 2:20,91-es 800 méteres idejével korosztályában a legjobb időt érte el, így bizakodóan várjuk a megmérettetést.