Éremeső a gödöllői Mezei futó Országos bajnokságon

A Gödöllői Királyi Kastélyparkban U20ML, ML, U18ML, U16MF kategóriákban rendezett 115. Mezei Futó Magyar Bajnokságon taroltak a PVSK futói. Lomb Ádám egymaga négy érmet, köztük egy aranyat, szerzett.

A rendezvény célja a 2023. évi mezei futó bajnoki címek eldöntése valamint a mezei Futó Magyar Liga versenysorozat idei utolsó állomásaként, pontok gyűjtése volt.

Lomb Ádám az U23-as kategóriában egyéni aranyérmet, a felnőttek versenyében bronzérmet nyert. A Lomb Ádám, Valler Tamás, Erki Ármin összetételű csapatunk az U23-as kategóriában második helyen végzett. Két csapatunk is bronzérmes lett. A Lomb Ádám, Fritz László, Baumholczer Máté összeállítású felnőtt, valamint a Fritz László, Fritz Tamás, Mészáros András összetételű U20-as csapat is a harmadik helyet szerezte meg. Fritz László U20-as kategóriában az 5. helyen végzett.

Freier Balázs szakosztályvezető: "A mezei futás speciális felkészítést igényel, sok terepfutás, emelkedő-lejtő és sáros talajokon való edzések kellenek hozzá. A PVSK az ötödik legeredményesebb egyesület lett, a veszprémi SVSE, a BEAC, a VEDAC és a Békéscsabai AC mögött. A legeredményesebb versenyzőnk Lomb Ádám volt, akinek a mező csak kiegészítésként szerepel a programjában. A felnőttek 8 km-es távján harmadikként érkezett a célba. Ezzel a futással az U23-as korosztályban magyar bajnok lett, és a felnőtt csapatversenyben harmadik a PVSK (3.Lomb Ádám. 15.Fritz László. 21. Baumholczer Máté), valamint az U23-as csapatban ezüstérmes a PVSK (1. Lomb Ádám, 14. Valler Tamás, 22.Erki Ármin) húzóembere volt. A csapatversenyt a helyezések összeadása után döntik el.

A junior fiúk szoros versenyben lettek bronzérmesek a Fritz László (5.), Fritz Tamás (12.), Mészáros András (24.) összetételű csapatban. Az első GEAC 39, a második SVSE 40, után 41 ponttal lettünk "csak" harmadikak. Ebben a korosztályban Fritz László 5. helyezése volt még az 1-6-ban.

Összességében csoportunk az elmúlt évek legeredményesebb mezei bajnokságát érte el. Fiatalabb versenyzőkkel is indultunk, de őket még visszafogottan készítem. Ők is az élmezőnyben végeztek, de ebben a korban még nem fontos a számszerű eredmény a korai "kiégetés" miatt.