Egy ezüst és egy bronzérem az atlétika országos bajnokságon

Budapesten a BOK csarnokban rendezték a kétnapos Fedettpályás U20 és U18 Atlétikai Magyar Bajnokságot, ahol a PVSK két atlétája is a dobogóra állhatott.

Freier Balázs szakosztályvezető így értékelte atlétáink eredményeit:

Mivel nem rendelkezünk fedett atlétikai létesítménnyel, ezért eleve hátrányból indultunk azokkal az egyesületekkel szemben, akik a bedapesti vagy a nyíregyházi 200 méteres körpályán vagy legalább futófolyosóban készülhetnek. Ez a 200 méteres döntött kanyarú pálya speciális technikát igényel. Például nem lehet nagyokat lépni az éles kanyarban mert kisodródik a versenyző és a szokásosnál jobban be kell dőlni a centrifugális erő miatt. Kivétel ez alól az ugrások és a súlylökés, ahol hasonló eredményt lehet elérni mint a nyári szabadtéri körülmények között. Viszont speciálisan ugróink sem tudtak készülni az említett okok miatt.

Ezért is értékes Brunner Hugó 2. helyzése az U20-as korosztályban. Első két ugrásánal még "kereste" a gerendát, aztán a harmadik ugrásával biztosította magát a nyolcas döntőbe. Itt már felszabadultan ugorhatott és egyre jobb ugrásokkal végül 667 centiméterrel lett ezüstérmes.

Másik dobogósunk Fritz László, szintén az U20-as korosztályban nagyon szoros versenyben lett harmadik 3000 méteren. Lászlónak január második felében kéthetes kényszerpihenője volt Covid betegség miatt. Akkor még úgy gondoltuk, hogy a rövid, egy hónapos fedettpályás szezonra már nem tud felkészülni. Érzésem szerint 50-60%-os állapotban versenyzett az ob-n. Laci tehetségének tudható be ez a bronzérem és az 1500 méteres 4. helyezése.

A legnagyobb előrelépés Plisz Balázs (U20) 400 méteres futása volt. Fedettpályán is 50 másodpercen belül érkezett a célba az ötödik helyen. Eddig a legjobbak 2 másodpercre voltak tőle, most már csak egy másodperc a különbség és ha folyamatosan tud készülni a szabadtérre, akkor ez is eltünhet.

Brunner Hugo idei legjobb eredményét érte el a 667 centiméterrel, Plisz Balázs mindkét távon eddigi legjobbját futotta.

A hétvégén a spanyolországi Castellonban rendezett 10 000 méteres versenyen, ahol több ezer résztvevő indult, a világ minden részéről, Lomb Ádám 30 perc 30 másodperces idővel az élmezőnyben végzett, 32. lett, az európai futók között a hetedik helyet szerezte meg. Jellemző, hogy az első huszonöt helyet afrikai futó foglalta el.