Atlétáink 2021-es teljesítményét értékeltük

Sokféleképpen és sok szempont szerint lehet értékelni egy szakosztály munkáját, de a legfontosabb, amit figyelembe kell venni, hogy az adott sportág fejlődött-e az elmúlt évhez képest, és ha igen, megvannak-e a jövő sikereinek alapkövei, lehetőségei, és sportági tehetségei.

A sportág járvány által terhelt 2021-es esztendejét értékelve megállapíthatjuk, hogy atlétáinknál, a nehéz helyzet ellenére is, voltak figyelemreméltó rendezvények, és megsüvegelendő eredmények.

Az év legfontosabb eseményei az országos szabályokkal megrendezett Regionális atlétikai verseny, valamint a járványhelyzet miatt többször elhalasztott, és a szokásoshoz képest más időpontban megrendezett, de az idén is rendkívül sikeres Pécs-Harkány futóverseny voltak.

Természetesen Freier Balázs szakosztályvezetővel is ezekkel az eseményekkel kezdtük az elmúlt év értékelését. - Az én olvasatomban az élre a MASZ felkérésére rendezett, és az országos rendszerű, öt megye részvételével lebonyolított Regionális atlétikai bajnokság került. - kezdte beszámolóját a szakmai vezető. - 2003-óta nem rendeztünk ilyen rangos eseményt a PVSK pályán. Mind a résztvevők, mint pedig a MASZ részéről nagyon pozitív visszajelzések érkeztek, ezért örömmel mondom, lesz folytatás. Jövőre ugyanitt a PVSK pályán, 2022. május 21-22-én ismét rendezhetünk Regionális versenyt.

A korábbiakhoz képest más időpontban, októberben 24.-én került sor a 37. Pécs-Harkány futóversenyre - folytatta Freier Balázs - amely lényegében ebben az időpontban is zökkenőmentes és sikeres volt. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, és a szokásos fürdőzés, valamint a célban a meleg étel sem maradt el. Sok kérdőjel volt az eseménnyel kapcsolatban, sokszor kellett időpontot módosítanunk, ezért is örülünk annak, hogy végül is nagyon jól sikerült. A csúszás miatt rövidesen kezdődhet a 2022-es verseny szervezése, amelyet remélhetőleg az eredeti, márciusi időpontban lehet majd, a régi jól bevált módszerek szerint rendezni.

Természetesen kiváló eredményeink is voltak az elmúlt esztendőben, hiszen tehetséges fiataljaink vannak, akik rendre jól szerepelnek a különböző országos versenyeken. - Igen vannak tehetséges fiataljaink, például az év egyik nagy felfedezettje Lomb Ádám, aki az idei Pécs-Harkány futóverseny győztese. Érdekesség, hogy jobb idővel lett első, mint a tavalyi verseny kenyai nyertese. És a felnőtt félmaraton bajnokságon szerzett bronzérme pedig a szakosztály egyik idei legjobb eredménye.

Szintén nagy siker volt, hogy Szabó Tünde az Országos Felnőtt Maratonfutó bajnokságon a 2. helyen végzett. Tünde nagyon erős mezőnyben szerezte meg a dobogó második fokát.

Örömteli, hogy ez évben nagyon tehetséges versenyzők érkeztek hozzánk, így például a rúdugró Garamvölgyi Petra, aki számos kiemelkedő eredmény mellett, a szakosztály egyik legsikeresebb versenyzője lett, és komoly nemzetközi eredménnyel büszkélkedhet, hiszen a kenyai Junior Vb - én az 5. helyet szerezte meg, és az országos felnőtt bajnokságon 2. lett.

Borhy Annamária, is jól szerepelt a rúdugró versenyeken, de meg kell említenem a távolugró Brunner Hugót, és a futó Farkas Bencét is, aki a junior Eb-on 200 m-en a középdöntőig jutott. Ide sorolnám Fritz Lászlót, ifjúsági középtávfutónkat, aki korosztályában szintén dobogóra állhatott.

Vagy itt van a legfrissebben igazolt tehetséges futónk, K. Szabó Gabriella, Dublinban, a 28. korosztályos Mezei Futó Európa-bajnokságon a magyar válogatott tagjaként képviselte egyesületünket, és sikeresen szerepelt.

Ha abszolút összehasonlításban nézem a versenyzők eredményeit, akkor Garamvölgyi Petra és Szabó Tünde az év legeredményesebb atlétái a 2021-es esztendőben a helyezések alapján, de Lomb Ádám is nagyon dicséretesen szerepelt. Remélem jövőre az idén érkezettekkel együtt, még jobb eredményeket érünk majd el. A nyugodt felkészülés és eredményes szereplés egyik fontos feltétele, az infrasruktúra fejlesztése. Jelenleg a PVSK Verseny utcai területén komoly építkezés zajlik, amelyben sok, az atlétika szakosztály működését segítő, és a versenyeken való felkészülést könnyítő atlétikacsarnok és futófolyosó is helyet kap majd, természetesn a hozzájuk tartozó kiszolgálóhelyiségekkel együtt - fejezte be Freier Balázs.