Atlétáink 2020-as teljesítményét értékeltük

Sokféleképpen és sok szempont szerint értékeltük a sportágak járvány által terhelt 2020-as esztendejét. Atlétáinknál, a nehéz helyzet ellenére is, voltak figyelemreméltó eredmények.

Az események közül kiemelkedett a március 1.-én, a járványhelyzet előtt néhány nappal megrendezett Pécs-Harkány futóverseny. Természetesen ezzel kezdtük mi is Freier Balázs szakmai vezetővel az elmúlt év értékelését. - Még az utolsó pillanatban rendezhettük meg a 36. Pécs-Harkány futóversenyt - kezdte mondandóját a szakmai vezető - amelyen lényegében minden zökkenőmentes volt. Sokan vettek részt az eseményen, az időjárás is kegyes volt hozzánk, és a szokásos fürdőzés sem maradt el. Mivel az idei versenyünk csak május 9.-én lesz, remélhetőleg jó időben, más szempontokat is figyelembe kell majd vennünk.

Persze nemcsak a Harkány futás volt sikeres, hanem a tehetséges fiataloknak is voltak figyelemre méltó eredményei. - Igen vannak tehetséges fiataljaink, például Fritz László, aki a februári Serdülő fedettpályás Ob-én 1500 m-en negyedik lett. Említsük meg Szabó Tündét, aki aranyérmes lett az Országos Felnőtt Maratoni futó bajnokságon, és bronzérmes lett az októberi Félmaratoni Ob-n. Az előbbi versenyt Tünde nagy fölénnyel nyerte.

Az őszi rendezvényeken is voltak jó eredmények. Az Országos Mezei bajnokságon, a juniorok mezőnyében Lomb Ádám a negyedik, a felnőtteknél Szabó Tünde az ötödik lett. Természetesen a tavasszal a járványhelyzet miatt sok verseny, és több edzés is elmaradt, emiatt a sportolók erőnléte és edzettségi állapota is negatív irányban változott. Atlétáink pozitív hozzáállását dicséri, hogy sok munkával hamar visszanyerték formájukat a nyáron. Sajnos, az őszi munkára is rányomta bélyegét a vírushelyzet, emiatt maradtak el versenyek. Mi gyakorlatilag végig edzettünk, még az év végén is volt egy felmérés.

Mivel szombaton, január 9-én, már van egy versenyünk, Szekszárdon a Liga Kupa 2. fordulója, folyamatosan kellett edzenünk. Ott hárman indulnak, Szabó Tünde, Lomb Ádám és Fritz László - fejezte be Freier Balázs.