A hosszabb távon is öröm volt elfutni Harkányig

Amikor egy versenyző áthaladt a célon, már győztesnek érezhette magát, hiszen önmagát legyőzve végigfutotta a távot, és így teljesítette a számára legfontosabb feladatot, a 36. Pécs-Harkány futóversenyen.

Freier Balázs versenyigazgató jól fohászkodott az égiekhez, a rajtnál plusz 10 fok feletti hőmérséklet várta a futókat, így ideális időben teljesíthette az idei verseny 25,5 km-re megnövelt távját, a közel ezer induló.Tíz órakor az impozáns új PVSK Sportcsarnoknál gyülekezett, majd egy laza séta után, a Verseny utcai PVSK csarnok elöl indult el, a népes mezőny.
Sok kategóriában, és korcsoportban indultak különböző korú férfiak és hölgyek a távon, az indulók között több külföldi résztvevő, és természetesen PVSK-s futók is voltak. - Nagyon jó az idő a futáshoz, mondhatni ideális, de egy pici esőben is lehet jól teljesíteni, és fontos, hogy sokan vagyunk - ezt már Freier Balázs versenyigazgató mondja - sokan jöttek külföldről, kenyaiak, horvátok, szerbek is vannak az indulók között. Egyre többen vannak itt családdal, gyerekekkel, és négy-ötfős baráti társaságok is. Ma új csúcsszámítás kezdődik, hiszen ötszáz méterrel hosszabb a táv. Sági Ferenc 1992-ben felállított pályacsúcsa most már megmarad az örökkévalóságnak - mondta Freier Balázs.

A volt FEMA Áruháznál lévő körfogalomig gyakorlatilag együtt futott a mezőny, de ezután fokozatosan szétszóródott, több csoport is elhúzott. A verseny utolsó szakaszában sajnos eleredt az eső, így a későbbi befutók nemcsak az izzadságtól lettek nedvesek.
A fiúk versenyét, egy a kenyai futó nyerte, aki két másik honfitársával együtt úgy elhúzott a mezőnytől, hogy még autóval sem sikerült őket utolérni. A célba érkezésük után, csak néhány perc elteltével érkeztek a következő futók. Örömteli, hogy a PVSK tájfutója, Baumholczer Máté, aki egyébként a váltóban is indult, ötödik lett az egyéniben - Nagyon kifutottam magam, volt olyan szakasza a versenynek, amikor azt gondoltam, sétálok egy kicsit, de erőt vettem magamon, és sikerült elcsípni a kenyaiak, és dr. Jakab András mögött az ötödik helyet - számolt be Máté a versenyről.

Váltóban indultak még a Fritz testvérek, (Bálint László, Tamás), és a Viniczai család (Ferenc a családfő, lányuk, Viniczai Hanga és Viniczainé Kovács Ildikó)
Ezután izgulhattunk Szabó Tündéért. aki az idén a hölgyek egyéni versenyében nagyon nagy harcban lett második, ideje 01:40:50 - Nagyon elment tőlem a kenyai lány, talán, ha előbb kezdek hajrázni, megfoghattam volna, de a nem sikerült. Jól esett a futás, de még rengeteget kell dolgoznom Freier Balázs edzőmmel.

Váltóban a Csáki, Lomb, Valler összeállítású csapatunk bronzérmes lett.

A főszervező, Freier Balázs, aki az hivatalos Pécs-Harkány távon, 1984-ben 84.12 perces idővel 5. lett, örömmel értékelt – Szerencsére baleset nem történt és végül az időjárás is sokáig kegyes volt hozzánk. Az idén is több újdonságot vezettünk, például megváltoztattuk a cél helyét, a verseny végén elfogyasztható gulyás pedig az új helyszínen is nagy sikert aratott, csakúgy, mint a melegvizes fürdő. Úgy gondolom, a rendezvény elérte célját, mindenki jól érezte magát, és ha áthaladt a célon, gazdagabb lett egy élménnyel - zárta mondandóját a versenyigazgató.

Czerpán István a PVSK elnöke a versenyről, és más idei rendezvényről is beszélt - Az év egyik legfontosabb eseménye ez a verseny. Külön öröm, hogy az idén a nagyon szép új Sportcsarnokunk is bekapcsolódott a lebonyolításba. Lesznek még nagy rendezvényeink, hogy csak a Varga Ferenc Emléktornát említsem, de minden szakosztály megrendezi a maga fontos versenyét, tornáját. Most azon dolgozunk, hogy a színvonalas eseményekhez, megfelelő infrastruktúránk is legyen - fejezte be Czerpán István elnök.
Az ereményhírdetés a Harkányi Művelődési Ház színháztermében volt, amely aktus előtt egy üdítő meleg fürdőt is vehettek a résztvevők. A díjakat Marosi András, a Harkányi Gyógyfürdő Zrt. igazgatóságának elnöke, Hosszúné Dávid Éva Margit Harkány alpolgármestere, Sántics Béla, a PVSK szakmai alelnöke és Tóth Róbert, a PVSK kommunikációs vezetője adták át.
Jó hangulatú, kitűnően szervezett rendezvény volt, ahogy mondani szokták: Jövőre veletek ugyanitt, akár azt is mondhatjuk, hogy ezzel a tradicionális eseménnyel, a második 100 év is elkezdődött a PVSK életében.