Megkezdődött az Országos Kispályás Labdarúgó bajnokság

A PEAC rendezésében, de a PVSK pályán zajlott első fordulóval megkezdődött az MLSZ által az 58 éven felülieknek kiírt, és egy "Egy életen át kell játszani" néven futó országos kispályás labdarúgó bajnokság.

Az öt csapat vett részt az első fordulóban a PVSK-n kívül, a Komló, a PMSC, a Bóly, és a PEAC, szenior labdarúgói.

Csapatunk vezetőjét, Szárazi Kázmért kérdeztem az első forduló részleteiről.

Amint lehetett, heti 2-3 alkalommal edzettünk, készültünk a szezonra. Mivel az öt forduló részeredményeit pontrendszerben számolják, és a végén összeadják, ezért minden pontnak, és lőtt gólnak nagy jelentősége volt.

A gyönyörű időben rendezett fordulóban a szokásos nagy küzdelem dominált, látszott a csapatokon, hogy már nagyon várták a bajnokság kezdetét. Mindenki játszott mindenkivel, a mi csapatunk közepesen szerepelt. Egy döntetlennel, egy győzelemmel és két vereséggel a harmadik lett. Az első helyezett PMSC ellen nagy csatában veszítettünk 1-0-ra. A forduló nyertese a PMSC lett, második a Bóly, a harmadik a PVSK, a negyedik a Komló, és az ötödik a PEAC lett.

Nagyon gyorsan lehet javítani a mostani szereplésen, hiszen a második forduló április 8-án, Komlón lesz.

A mérkőzés után a PVSK éttermében fehér asztal mellett, finom falatok társaságában beszélhették meg a mérkőzések részleteit a résztvevők.