A veretlenül lett első a PVSK a kispályás labdarúgó nyitófordulóban

A Dél-Dunántúli régió veterán labdarúgó bajnokság első fordulóját bonyolították az 58 év felettieknek kiírt, és az "Egy életen át kell játszani" néven futó rendezvény keretében a hétvégén.

A nemrég felavatott id. Dárdai Pál Utánpótlás Edzésközpontban rendezett eseményen, amelyen először a bajnokság történetében az eszéki Magyar Intézet is teljes értékű tagként vett részt.

A PVSK Öregfiúk vezetőjét, Szárazi Kázmért a forduló részleteiről kérdeztük.

A PVSK-n kívül, a már megszokott együttesek, a Komló, a PMSC, a Bóly, és a PEAC mellett, az eszéki labdarúgók is, ma már teljes jogú résztvevőként szerepeltek a rendezvényen. - Kezdte beszámolóját a PVSK csapatvezetője, majd így folytatta a részletes tájékoztatót. - A mérkőzések a volt kovácstelepi pályán, a ma már idősebb Dárdai Pálról elnevezett sportpályák két kézilabda nagyságú, kulturált, európa szintű játékterén zajlottak. Az MLSZ Baranya Megyei Igazgatósága, személy szerint Bogyai Zoltán igazgató úr hathatós segítségével. A csapatokat két hármas csoportba sorsolták, az egymás elleni meccsek után a helyosztók következtek. Nagy siker az első hely, mindenkinek dicséret jár érte, meggyőző, harcos játékunknak köszönhető.

5.helyért: Komló - PEAC 3-1

A második csoportot a Bóly nyerte, miután 4-3-ra legyőzte az Eszéket. Gólkirály Baumholczer János (PVSK) lett négy góllal.

A torna végeredménye:

1. PVSK

2. Bóly

3. Eszék

Decemberben valószínű sor kerül egy nemzetközi Mikulás Kupára is, amely jelenleg szervezés alatt van, és Pécsett rendeznének.