A fővárosban zárták az évet sportlövőink

A Budapest Szuper Kupa 2021 elnevezésű versenyen mérették meg magukat a PVSK sportlövői.

Csapatunk számára ez volt az utolsó verseny az évben.

A Szuper Kupára minden korcsoportból a legjobb 12 versenyző kapott meghívást. A többfordulós válogató versenyek alapján a PVSK sportlövői közül a következő versenyzők kerültek be:

Légpuska 40 lövés serdülő lányok versenyében: Molnár Kata, Hegedűs Abigél, Juronics Anna, Molnár Luca vehetett részt.

Légpuska 40 lövés serdülő fiúk versenyében: Baksics Dániel, Steigervald Ádám volt meghívva.

Légpuska 40 lövés ifjúsági fiúk versenyében: Gebhardt Ákos versenyezhetett.

A versenyt végül Juronics Annának egyéb elfoglaltság miatt vissza kellett mondania.

Anna Sopronban vett részt a XV. Országos Oboa és Fagottversenyen, ahol a II. korcsoportban az I. helyet szerezte meg. Ezúton is szívből gratulálunk!

A Szuper Kupán az alapverseny teljesítése után a PVSK sportlövői közül többen is megmérették magukat a korcsoportonkénti döntőben is.

Légpuska 40 lövés Serdülő Lány korcsoportban az alapverseny után az alábbi helyezésekről várhattuk a döntőt:

3. helyen döntőzhetett: Hegedüs Abigél: 388 (Új egyéni csúcs)

4. helyen döntőzhetett: Molnár Kata: 381

5. helyen döntőzhetett: Molnár Luca: 379

A döntőben végül Molnár Kata a 4. helyen végzett, Molnár Luca 5., míg Hegedüs Abigél a 7. helyen zárt.

Légpuska 40 lövés Serdülő fiú korcsoportban az alapverseny után 3. helyen döntőzhetett: Baksics Dániel: 387 körrel és Steigervald Ádám: 367 a 10. helyen zárt.

A döntőben végül Dani a 6. helyen végzett.

Légpuska 40 lövés Ifjúsági fiú korcsoportban az alapverseny után: 5. helyen döntőzhetett: Gebhardt Ákos: 405,1 körrel.

Az ifi fiúk döntőjében Ákos végül megtartotta az 5. helyét.

A döntők nagyon izgalmasra sikerültek. Sokszor csak hajszálon múlott a dobogós helyek sorsa.

A legifjabbaknak ezt a műfajt még tanulniuk kell, ezért nagyon hasznos minden ilyen jellegű tapasztalat, hogy mire a korcsoportjuk alapján a juniorok között is bizonyíthatnak, addigra rutinos döntős versenyzőkké válhassanak- értékelt Ablonczy Orsolya szakosztályvezető.

Sportlövőink, levezetésként, néhány játékos edzésen vesznek részt, majd Karácsony hetében lesz egy rövidebb leállásuk is. A két ünnep között azonban ismét eddzenek majd.

2022-től új szabályokat vezetnek be, ezek új kihívások elé állítják, sportolóinkat, így a felkészülést már idén megkezdik.