Az ezer sebből vérző PVSK ezúttal nem tudott egyenrangú ellenfele lenni a Csepelnek.

Tavasz. Egyértelműen és visszavonhatatlanul. Ragyogó napsütés, gyenge meleg szellő, 25 fok közelében a hőmérő higanyszála. Ragyogóan előkészített, méregzöld füvű futballpálya. Minden egyértelműen adott ahhoz, hogy a mai napon egy jó mérkőzést lássanak azok, akik kilátogatnak a PVSK sportközpontba. Az ellenfél is adott ehhez, hiszen a tabellán jelenleg harmadik, de egy meccsel kevesebbet játszó Kizotti Csepel FC a pécsi lányok ellenfele a Női NB II-ben. Érkezik a Csepel. Két és fél órával a meccs kezdetét jelző sípszó előtt. Hatalmas, de ennek ellenére teli busszal. Jutott rajta hely a csapat mellett edzőnek, másodedzőnek, kapusedzőnek, gyúrónak, két fotósnak és mintegy harminc lelkes szurkolónak.

Végignézve a hazai öltözön, kezdtük magunkat úgy érezni, ahogy Dávid érezhette magát, több mint kétezer évvel ezelőtt, amikor megpillantotta Góliátot. Ugyanis, a hazai öltözőben még jócskán volt hely. Például hiányzott mindkét kapus. Hiányzott további négy játékos, sérülés miatt és még továbbiak egyéb, leginkább kenyérkereső elfoglaltságok miatt. No de meccs van, játszani kell, nincs mese. Így hát, Palka Luca, csapatunk egyik meghatározó mezőnyjátékosa magára öltötte a rózsaszín kapusmezt és miután elsőre a kesztyűt az öltözőben felejtette, másodjára ballagott ki a már említett ragyogóan előkészített, méregzöld füvű centerpályára. Miért is ne felejtette volna öltözőben a kapuskesztyűt, hiszen egy védekező középpályásnak csak a lehető legritkább esetben van kapuskesztyűre szüksége.

Aztán, amikor Kiss Norbert játékvezető sípszavára útjára indult a labda, már a laikus szemlélő számára is világossá vált, hogy a mai csodás, tavaszi napon, a hazai lányok bizony nem tudják majd megszorongatni budapesti vendégeiket. Szinte kizárólag csak a PVSK térfelén pattogott a labda, sőt nem is pattogott igazán, hiszen a csepeli lányok szépen járatták azt lábról lábra.

Nem is kellett sokat várni az első találatra, már a hatodik percben megszületett az első vendéggól, és ezt követte még hét. A gólfajták szinte teljes repertoárját bemutatták a vendégek: volt köztük sakk-mattig kijátszott akció, akadt jól eltalált távoli lövés, szöglet után tíz centiről végrehajtott fejes és láttunk hibátlan szélsőmunka utáni beadást, melynél az érkező társnak csak be kellett passzolni a labdát az üres kapuba.

Már az első félidő végére eldőlt a találkozó (0-4), amit nagyban befolyásolt a Győrki Ákos edző által emlegetett négy perces rövidzárlat, ami nem először fordul elő az idény során. Négy perc alatt kaptunk hármat és igaz, hogy még ezek előtt Szabó Bernadett is megrezegtette a csepeli hálót, de centerünk gólját leshelyzet miatt sajnos a játékvezető nem adta meg. Ha lenne VAR a női NB II-ben valószínűleg percekig vizsgálták volna a vonalakat.

A csepeli csapatból is kiemelkedett Fekete-Bernhardt Barbara, aki négy góllal terhelte az amúgy több bravúrt is bemutató alkalmi kapus, Palka Luca hálóját.

A következő fordulóban a közvetlen rivális Paksi SE lesz a PVSK ellenfele. Ha néhány sérült játékos, - köztük minimum egy kapus - felépül, sokkal nagyobb eséllyel szállunk harcba a pontokért. Addig pedig, elkezdünk keresni egy jól futballozó és egyben a rövidzárlatok elhárításához is értő női villanyszerelőt.

PVSK - KIZOTTI CSEPEL TC 0-8 (0-4)

2024.03.30. 13:00

Női NB II. Nyugati csoport, 18. forduló.

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13.

PVSK NB II: Palka Luca Anna - Ferencz Éva, Rácz Mária Marianna, Szabó Bernadett Mária, Gyuradinovics Kinga, Hegedűs Alíz Anna, Verkman Kata, Szabó Ágnes Csenge, Kollár Zsanett, Laskovics Eszter, Megyesi Renáta, Mánya Fanni Andrea, Varga Szonja, Németh Tamara.

Győrki Ákos: Egy nálunk jóval nagyobb játékerőt képviselő csapattal játszottunk, szokás szerint felforgatott felállással és mezőnyjátékossal a kapuban. Nagyon kár az első félidőbeli 4 perces kihagyásért, amit könyörtelenül kihasznált az ellenfél. Egy gólunkat érvénytelenítették, 0-1-nél, tán máshogy is alakulhatott volna a mérkőzés, de ez már spekuláció.

Legfontosabb igazolásunk jövőre egy villanyszerelő lehet, aki megelőzné ezeket az rövidzárlatokat. Félidőre eldőlt a mérkőzés, így nyugodt szívvel tudtam lehetőséget biztosítani mindenkinek egy ilyen kaliberű ellenféllel szemben is. „Vészkapusunknak” ma is voltak bravúrjai, de jobban szeretném, ha végre a mezőnyben tudna bizonyítani. Volt ekkora különbség a két csapat között, főleg a második félidőben. Végigcsinálták a lányok becsülettel a mérkőzést, a kapok gólok ellenére is volt tartás játékosaimban, büszke vagyok rájuk.