Szoros meccsen tarották itthon a pontokat a lányok.

2023.10.15. 15:00

Női NB II. Nyugati csoport, 6. forduló.

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13.

PVSK NB II: Kovács Eliza - Szabó Ágnes Csenge (Megyesi Renáta), Varga Szonja, Palka Luca Anna, Horváth Réka (Ferencz Éva) - Mánya Fanni Andrea (Makrai Adrienn Kitti), Hegedűs Alíz Anna, Kollár Zsanett, Laskovics Eszter, Gyuradinovics Kinga - Szabó Bernadett Mária (1).

Az első forduló óta vártunk erre… Végre, megszületett a PVSK női labdarúgóinak első győzelme és ez itt a lényeg!

Tulajdonképpen nem vártunk mást a PVSK Paks elleni mérkőzésétől, mint amit végül is kaptunk! Tudtuk, hogy nem várhatunk szemet gyönyörködtető, sziporkázó játékot. Azt is sejtettük, hogy nem lesz nagy különbség a két csapat között, hiszen nem véletlen az, hogy teljesen hasonlóan szerepelt a két együttes az idei bajnokság eddig lejátszott fordulóiban.

Hogy egygólos lett az összecsapás, ez az első meglepetés. Hiszen gólhelyzet azért akadt, szerencsére leginkább a vendégek kapuja előtt. Ahogy azt Győrki Ákos, a pécsi lányok edzője a mérkőzés utáni nyilatkozatában is megemlítette, jobb helyzetkihasználással már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Hogy nem így lett, az leginkább a vendégek kapusának köszönhető, aki csapata legjobbja volt a vasárnapi összecsapáson. Nem túlzás azt állítani, hogy Kerekes Brigitta szinte lehetetlen helyzetekben is megvédte kapuját a góltól, egészen a 75. percig nem sikerült egy PVSK játékosnak sem túljárni a paksi kapus eszén. Pedig Szabó Bernadett többször is csak vele állt szemben és Palka Luca jól eltalált szabadrúgásának hárítása is a nagy bravúr kategóriájába tartozott.

A második félidőre sem fordult semmit a játék képe, gyűrték egymást a lányok becsülettel, kemény összecsapásokban sem volt hiány. Aztán a már említett 75. percben eldőlt a három pont sorsa. A mérkőzés legjobbja, a tarthatatlan Laskovics Eszter játszotta magát tisztára még a PVSK térfelén. Felnézett és látta, hogy csapattársa, Szabó Bernadett, immáron sokadjára, kiugrásra kész. Nem ért minket nagy meglepetés Eszter mai formáját látva, hogy centiméteres pontossággal tálalt Szabó Bebe elé, aki szélvészgyorsaságát kihasználva lefutotta a védőket és a kimozduló vendégkapus mellett a kapu bal oldalába lőtt. 1-0!

Szerencsére a vendégcsapatban már nem maradt erő arra, hogy komolyabb nyomás alá helyezze a jól védő hazai kapus, Kovács Eliza kapuját. Maradt tehát a hazai egygólos vezetés, ami a kilencven perc végét jelző hármas sípszó elhangzása után rendkívül értékes három pont begyűjtését eredményezte.

Győrki Ákos, a lányok vezetőedzője ekképpen értékelt:

Végre megvan az első győzelmünk, ami nagyon ránk fért. Az első félidőben el kellett volna dönteni a meccset, három-négy száz százalékos helyzetet dolgoztunk és hagytunk ki, de természetesen nagyon örülünk az egygólos győzelemnek! Ma mindönki úgy tött, ahogy tönni köll és mindön úgy lött, ahogy lönni köll!

Úgy lött, szerencsére! A hazaiak játékát értékelve örvendetes meglepetés, hogy a mindössze két hete leigazolt Varga Szonja mennyire hamar beilleszkedett és már a második lejátszott mérkőzésen vezéregyénisége tudott lenni csapata védelmének. Ezen a délutánon a mezőny legjobbja, Laskovics Eszter volt, cselei, átadásai élményszámba mentek, mértani pontosságú gólpassza pedig a mérkőzést eldöntő találatot eredményezett. Persze, ehhez kellet az is, hogy Szabó Bernadett kihasználja átlag feletti gyorsaságát és a lehető legjobb megoldást választva végre elhelyezze a labdát a paksiak kapujába. Bízunk benne, hogy alakul egy stabil, masszív, megbízható PVSK tengely, ami nagyon örvendetes a jövőre nézve. Annál is inkább, mert két hét múlva a következő fordulóban is nyerhető mérkőzés vár a lányokra, ismét egy közvetlen rivális, a Kelen SC ellen.