A Paksi SE elleni győzelemmel egy lépéssel közelebb kerültek lányfocistáink a céljaik megvalósításához.

Az egy hétig szinte szakadatlanul zuhogó eső bizony erősen meglátszott a PVSK centerpályájának állapotán. Puha, felázott gyepszőnyeg várta a mérkőző csapatokat, ettől eltekintve viszont ideális körülmények között lehetett megrendezni a meccset. Ami a legfontosabb meg lehetett rendezni, tegnap dél körül ez még egyáltalán nem volt biztos. Nos, meg lehetet rendezni köszönhetően a PVSK pályamunkásainak, akik kitűnő munkát végeztek.

Álomszerűen kezdődött az összecsapás, hiszen már az első percben megszerezte a vezetést a PVSK. Szép támadás futott végig az ellenfél térfelén és végül Farkas Jázmin nem hibázott. Ez a történés aztán meg is határozta a mérkőzés első félidejét. A pécsi lányok birtokolták többet a labdát, időnként szép támadásokat vezetve több gólhelyzetet is kidolgoztak, de ezek sajnos, rendre kimaradtak.

A paksiak az első játékrészben szerencsére semmiféle veszélyt nem jelentettek a kapunkra. Jó volt látni, hogy mekkora feladat elé állítja Farkas Jázmin és Spiel Alexa középpályás játékának semlegesítése a Paks csapatát. Bocz Virág is nagyon szépen helytállt új posztján, védekező középpályáskén, míg a védelem, Rituper Rachel vezetésével jól szűrte a kosza paksi ellentámadásokat.

Majdnem minden rendben volt tehát az elő játékrészben, talán csak a helyzetkihasználás hagyott némi kívánni valót maga után, ha ebben a mutatóban kicsit jobban teljesítenek a lányok, a szünetre el is dőlhetett volna a három pont sorsa.

Nem így lett és a második játékrészre fordulva kicsit aggódtunk, ugyanis az addig nagyszerűen játszó Farkas Jázmint még a szünet előtt le kellett cserélni. Nos, kiderült az aggódás felesleges, a helyére beálló, mindössze tizenhét éves tehetség, Hegedűs Alíz remekül helyettesítette: hat perc elteltével meg is szerezte első gólját a felnőtt bajnokságban. Amihez ezúton is gratulálunk!

Kicsit megnyugodtunk a kétgólos vezetés hatására, de nem jött volna rosszul egy további találat, hogy végleg eldőljenek a dolgok, de a sok lehetőség ellenére sem akart megszületni. Vezetett is néhány ellentámadást a Paks, egy alkalommal Darabont Eszter nagy bravúrral tolt ki kapujának bal alsó sarkából egy lövést.

Aztán a meccs legvégén, egy gyors Paksi kontrát követően már ő sem tudta megakadályozni, hogy a kapujába kerüljön a labda. Szerencsére, a szépítő gól olyan későn született, hogy a középkezdésre már nem maradt idő. Megszületett tehát a végeredmény 2-1 a PVSK javára. A mai győzelemmel biztossá vált, ha a lányok mindkét hátra lévő meccsüket megnyerik, teljesítik az általuk kitűzött részcélt, vagyis a hatodik hely megszerzését.

Győrki Ákos, a csapat vezetőedzője ekképpen értékelt:

Hoztuk a kötelezőt! Izgatottan várták a lányok a találkozót, hiszen az elmúlt időszakban két hazai mérkőzésünk is elmaradt az esőzések miatt. Szerencsére a játékvezető megfelelőnek találta a játékra. A kitűzött célunkhoz kötelező volt ennek a mérkőzésnek a behúzása. Látszott is a lányokon, hogy élesen mennek neki a mérkőzésnek, hiszen már az első percben sikerült vezetést szereznünk. Folyamatosan kontroll alatt tartottuk a játékot, bár a mély talaj miatt nagyon fárasztó volt a mérkőzés, de a kezdeményezéseket nem adtuk ki a kezünkből. A kispadról is jól szálltak be a mérkőzésbe a lányok, Hegedüs Alíz be is talált, ami megnyugtatta a csapatot. A játék képe és a lehetőségek alapján több góllal kellett volna hozni a mérkőzést, a helyzetkihasználásunkon javítanunk kell. Az első lépcsőfokon túlvagyunk, négy nap alatt két mérkőzés vár ránk, ezeken is a győzelem reményében lépünk pályára.

PVSK - PAKSI SE 2-1 (1-0)

2023.05.21. 16:00

Női NB II. Nyugati csoport, 21. forduló.

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13.

Játékvezető: KISS ANIKÓ TÜNDE

Asszisztensei: RIGÓ VIKTÓRIA , PETYARITY JÓZSEF

PVSK NB II: Darabont Eszter - Bocz Virág, Ferencz Éva, Makrai Adrienn Kitti, Rácz Mária Marianna, Rituper Rachel Fanni, Spiel Alexa, Szabó Bernadett Mária, Farkas Jázmin (1), Palka Luca Anna, Balázs Emese Laura, Hegedűs Alíz Anna (1), Verkman Kata, Szabó Ágnes Csenge, Buzási Dorina