Magabiztos győzelem a közvetlen rivális ellen

Megalkuvást nem tűrve küzdött a csapat, Szabó Bernadett öt gólt szerzett

2022.10.16. 14:30

Női NB II. Nyugati csoport

PVSK Sportközpont, Pécs Verseny utca 11-13

NB II: Darabont Eszter - Palka Luca Anna, Rituper Rachel Fanni, Bocz Virág, Rácz Mária Marianna, Ferenc Éva, Bircsák Enikő, Hartmann Szabina Cintia (1), Hartmann Vanessza Karen, Makrai Adrienn Kitti, Spiel Alexa, Szabó Bernadett Mária (5), Végi Emilia,

Nem is indulhatott volna jobban… Már az ötödik percben megszerezte a vezetést a PVSK, az ellenfél kapusa nézett el egy előreívelt labdát, Szabó Bernadett köszönte szépen, az üres kapuba lőtt. Mindössze két perc telt el, Szabó Bebe, meg is duplázta az előnyt.

Megnyugodhattak kicsit a lányok, hiszen a jó kezdésnek köszönhetően hamar kétgólos előnybe kerültünk. Azonban az ellenfél edzője nem hagyta, hogy langyos mederben csordogáljon a mérkőzés, már a játékrész közepén kettős cserével próbálta felrázni csapatát. Olyannyira sikeresen tette ezt, hogy a félidőre már döntetlen állással mehettek pihenőre a csapatok. Egy jól eltalált szabadrúgás a 36. percben, majd három percre rá egy szöglet utáni fejes, vagyis két pontrúgás után lett 2-2 az állás a félidőben.

A félidőben szemmel láthatóan nem estek ettől pánikba a lányok, Győrki Ákos edző is higgadtan értékelt, de persze elmondta, hogy jobb helyzetkihasználással már akár el is dönthettük volna a meccset. Mindenesetre jobb helyzetkihasználást, nagyobb koncentrációt kért az ellenfél kapuja előtt.

Minden edző szereti, ha instrukciói nem süket fülekre találnak, Szabó Bebe figyelt rendesen. A félidei szünetben valószínűleg alaposan átgondolta, hogy mit is kell másként tennie a kapu előtt. Nem telt el még negyed óra sem a második játékrészből, amikor immáron sokadjára lépett ki egyedül a Pénzügyőr védői között, majd egy jó 30 méteres sprint után magabiztosan emelt a kapuba. Mindezt megismételte még két alkalommal és mivel immáron semmi probléma nem volt a kapu előtti koncentrációval, meg sem áll öt lőtt gólig. Mesteri, nem mindennapos teljesítmény, amihez ezúton gratulálunk!

Az utolsó percre is maradt egy PVSK találat, egy gyorsan elvégzett bedobás után Hartmann Szabina használta ki az ellenfél rendezetlenségét.

A hármas sípszó után Győrki Ákos edző ekképpen értékelt:

- Már az első félidőben eldönthettük volna a találkozó sorsát, de kétgólos vezetésnél elég volt négy perc kihagyás, hogy az ellenfél kiegyenlítsen. A második félidőben még motiváltabbak voltunk, hiszem győzelemmel szerettük volna megajándékozni a születésnapos Rácz Marcsit. Hátul jól zárt a védelem és végre elől is értékesíteni tudtuk a lehetőségeket. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk és meg is előztük ellenfelünket a tabellán. Külön öröm, hogy új kapusunk Darabont Eszter jó teljesítménnyel mutatkozott be! Gratulálok a lányoknak!

Rácz Marcsinak mi is sok szeretettel gratulálunk!

A végeredmény tehát PVSK – Pénzügyőr 6-2. A következő fordulóban Csepelen lépnek pályára a lányok.