Döntetlen az FC Ajka ellen a Női NB II-ben

Előzetesen lehet, hogy kiegyeztünk volna a pontosztozkodással, de a második félidő alapján inkább üres a pohár.

Győrki Ákos edző nyilatkozata szinte mindent elmond a tegnap délutáni összecsapásról:

Keserédes pontszerzés a több hellyel előttünk álló Ajka ellen. Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után, a lányokra mindenesetre büszke vagyok. Mindent elmond egy találkozóról, ha a döntetlennek a papíron erősebbnek tartott, a tabellán előrébb tanyázó csapat örül. Rendkívül frusztráló meccsen vagyunk túl, nehéz elmenni szó nélkül a mérkőzés végkimenetelét is befolyásoló hatalmas játékvezetői tévedés mellett. Nem szeretek ilyennel foglalkozni, de ezen a szinten ennek nem szabadna megtörténnie. Az idei teljesítményhez gratulálok a lányoknak, az eddigi mérkőzéseink őszi megfelelőjét elveszítettük, tavasszal mindkétszer inkább az ellenfél örülhetett a döntetlennek.

De kezdjük az elején. Úgy kezdődött a mérkőzés, mintha az őszi, Ajkán lejátszott összecsapást másolnák a csapatok. Még a félidő első harmadában megszerezte a vezetést a PVSK csapata, akár csak Ősszel, ezúttal is Szabó Bernadett volt eredményes. Szélvészgyors csatárunk, Laskovics Eszter hibátlan előreívelését váltotta gólra.

Aztán sajnos, a félidő folytatása is az ajkaihoz hasonlatosra sikeredett. A félidő vége előtt néhány perccel kiegyenlített az FC Ajka. Történt, hogy Csik Barbara szánta rá magát, hogy ellőjön egy labdát a hazai kaputól mintegy húsz méterre és annyira jól eltalálta, hogy a labda Rédai Veronika kapus feje felett a felső lécről első alkalommal még a gólvonal elé, majd másodjára a gólvonalon túlra pattant.

A második játékrészre aztán alaposan megváltozott a játék képe. Mindenben ellenfele fölé nőtt a hazaicsapat, jól jellemzi a játék képét, hogy a vendégcsapat nem igen jutott el a PVSK tizenhatosa környékére sem, Rédai kapusnak csak a kósza, lecsorgó labdákat kellett összeszedni.

Szorongatta ellenfelét a PVSK, de igazi gólszerzési lehetőségig nem sikerült eljutni. Egy kivétellel… A második félidő feléhez érve egyre nagyobb lett a hazai mezőnyfölény. A 72. percben szinte lemásolták a hazai lányok a vezető gól előtti történéseket: Laskovics Eszter indította Szabó Bernadettet, a csatár rá jellemző módon természetesen lefutotta a védőket és egyedül törhetett kapura.

Pontosabban törhetett volna, ha az asszisztens nem állítja meg az akciót. Teljes mértékben tévesen, ugyanis legalább két méteres hátrányból indította csatárunk a mozgást! Nem csoda, hogy a hazai publikum egy emberként felugorva fejezte ki hangos nemtetszését. Sajnos, a bajnoki év során sokadik alkalommal fordul elő, hogy a játékvezetői csapat tévesen méri fel Szabó Bernadett futógyorsaságát és egyszerűen képtelenségnek tartja, hogy csatárunk ekkora előnnyel nyerje meg a védőkkel lefolytatott futóversenyeket. VAR rendszer híján nem lenne baj, ha az asszisztensek hinnének a szemüknek, Szabó Bebe idei formájából kiindulva, jó néhány ponttal több szerepelne a PVSK neve mellett a tabellán. Nem kell tehát csodálkozni azon, hogy az egyébként a játékvezetéssel nem igen foglalkozó Győrki Ákos vezetőedző ezúttal mérkőzés utáni nyilatkozatában erősen kifogásolta az asszisztens mérkőzés kimenetelét erősen befolyásoló döntését.

De ez már történelem, a hétvégén a Pápai ELC csapatának vendége lesz lánycsapatunk. Ezúttal is lesz miért visszavágni, hiszen hazai pályán 4-0 arányú vereséget mértek ránk a tabellán a második helyezett pápaiak. A megtorpanni látszó pápaiak, akik az előző fordulóban egy kilencvenkettedik percben kapott góllal vesztették el az Airnergy FC elleni találkozójukat, ráadásul hazai pályán. A PVSK esélyeit növeli, hogy az ellenfél házi gólkirálya, Buzdor Délia kiállítás miatt biztosan kihagyja a találkozót. A tegnap mutatott játékkal minden esély megvan rá, hogy folytatódjon a PVSK tavaszi veretlensége. Ehhez már csak két élesszemű asszisztenst kívánunk a csapatnak!